Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Okénko do Lužické nemocnice

autor: dr. Karbula, ředitel LN Rumburk

Mám na srdci pár věcí, o kterých bych rád informoval čtenáře RN a jsem rád, že převažují ty příjemné.

Ale začnu rovnou tou smutnější. Možná jste si všimli, že jsme změnili podobu malého parčíku před budovou chirurgie. Někteří to komentovali negativně, jiným se nové pojetí líbí. Tak je to se vším. Bohužel se ale již našlo několik jedinců, kteří si myslí, že jsme peníze do sazenic investovali jen proto, aby si oni doma zvelebili svoje zahrádky. Možná to něco říká o tom, jak si váží nás jako zdravotníků, naší práce i našeho pracovního prostředí. Přiznám se, že další elán do zvelebování nám to dost zbrzdilo.

Raději přejdu na to hezké. Během letních měsíců se naplno rozeběhla oční operativa. Mnoha lidem tak mohla být provedena operace katarakty, na kterou by jinak čekali dlouhé měsíce. Máme z toho upřímnou radost a chceme co nejdříve připravit nové zázemí pro tyto výkony. To samé platí o nově budované oční ambulanci. Za stávající se přímo stydíme, proto je těsně před dokončením nová, taková, jakou si naše oční lékařky i pacienti zaslouží. Zatím se dopředu omlouvám za okolí, i to se bude upravovat a celý zadní kout areálu bychom tím chtěli více oživit.

I proto, že se v poslední době množí krádeže z aut v prostorách areálu nemocnice. Prosím, pokud si všimnete podezřelých individuí v areálu nemocnice, upozorněte kohokoliv ze zaměstnanců. Pro nás je dost obtížné odlišit pacientské návštěvy od lidí, kteří přišli do nemocnice s nekalými úmysly.

Novou technikou se v posledních týdnech vybavuje několik pracovišť. Operační sály dostaly novou artroskopickou jednotku, takže nic nebrání v zahájení operací, které v okrese dosud nejsou provozovány. Jen dny chybí do instalace nových sterilizátorů, které umožní rychlejší a levnější kvalitní sterilizaci (i u nás sledujeme budíky elektroměrů). Obě jednotky intenzivní péče dostanou nové infuzní pumpy, chirurgická navíc 3 nové monitory vitálních funkcí. O novém       elektromyografickém přístroji se zmíním tak trochu odděleně. Bude sloužit na neurologické ambulanci při Lužické poliklinice, která vznikla oddělením některých odborností (oční, neurologie a plicní) od vlastního provozu nemocnice. V jejím rámci hodláme v co nejkratší době otevřít ordinaci klinické onkologie, čímž by pro pacienty ve velké míře odpadly cesty do Liberce nebo Ústí nad Labem.

Máme toho v plánu víc, ale tak, jako ve všem, i zde jsou brzdou finance. O to víc nás těší, že i při těchto potřebných nákupech zbylo na zvýšení mzdových tarifů středních a nižších zdravotnických pracovníků o zhruba 10 %. Touto cestou bych chtěl také poděkovat našim pacientům za důvěru, našim sponzorům za přízeň a našim zaměstnancům za odvedenou práci. A vám všem přeji šťastnou ruku při volbách všeho druhu, třeba i té, čím obdarujete své blízké pod stromeček nebo komu věnujete svou lásku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail