VOP Varnsdorfu v judo úspěšný

Tištěné noviny 19/2002 | 7. 11. 2002 | Nezařazené

autor: (JkR)

Státní svátek, 28. říjen, oslavili žáci našeho Judoklubu Rumburk na Veřejném oddílovém turnaji v sousedním Varnsdorfu. Soutěž sice neměla příliš početné obsazení, ale plně splnila svůj účel. Při čtyřech či pěti závodnících v každé váze se závodí systémem každý s každým, což je výhoda pro začínající a také méně šťastné, kteří v KO systému vypadnou v prvním kole. Je jen škoda, že se za náš judoklub zúčastnilo pouze 6 závodníků. V kategorii starších žáků Karel Schäfer startoval ve své váze do 60 kg a pak ve váze vyšší a obě s přehledem vyhrál, když porazil jak varnsdorfské Bernartíka, Šablaturu a Dvořáčka (toho dokonce dvakrát), tak i děčínského Zachariu – vždy plným bodem – na ipon.

V mláďatech ve váze do 31 kg s našimi Vodičkou, Rákosníkem a Havlasem startoval též domácí Hofman, kterého všichni tři porazili a o medailová místa se utkali mezi sebou – 1. Vodička, 2. Rákosník, 3. Havlas. Vodička vyhrál opět před Rákosníkem i vyšší váhu do 34 kg, ve které pak oba startovali, když porazili Háka i Navrátila ze Sakury Liberec. Havlas potom dále startoval v další skupině ve vyšší váze, kde vybojoval druhé místo, když porazil Sýkoru z Liberce a Štajnera z Děčína a prohrál jen se Šmídem z Varnsdorfu.

V nejnižší váze do 22 kg si dobře vedl náš nováček Radek Vyčítal, když ze tří utkání dvě vyhrál, nad Čaloudem (Sakura Liberec) a Vaňkátem z Děčína a prohrál jen s Kubíčkem z České Lípy. Vybojoval tím druhé místo. Ve váze do 27 kg Fabián Strecker, další nováček, měl za soupeře tři domácí závodníky – vyhrál nad Gerhartem a prohrál s těžšími borci, Šmídem a Fluskem a skončil třetí.

Celková bilance je tedy úspěšná, ale nelze ji přeceňovat. Objevily se i nedostatky a chyby, které bude třeba odstraňovat, aby se jich naši chlapci zbytečně nedopouštěli v dalších soutěžích. Judoklub Rumburk bude pořádat podobnou soutěž – Veřejný oddílový přebor – v sobotu 9.11.2002 ve své tělocvičně v bývalých kasárnách.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2002/11/07/vop-varnsdorfu-v-judo-uspesny/