Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Školy školám

Minulý týden, na základě žádosti základních škol v Dolních Beřkovicích, ve Štětí a v Písku (škoda na ZŠ Dolní Beřkovice cca 5 mil. Kč, ZŠ Štětí cca 16 mil. Kč, ZŠ v Písku 50 mil. Kč, VOŠ Štětí 6 mil. Kč), jsme se rozhodli jako humanitární organizace více zintenzívnit projekt POMOCI ZAPLAVENÝM ŠKOLÁM. Všechny zmíněné školy se postupně (zejména díky vlastní aktivitě) dostávají z první fáze realizace rekonstrukčních prací. Města nemají dostatek financí, jsou schopna ve všech školách pokrýt maximálně výšku nákladů na stavební práce, aby školy (i když realizují výuku – provizorně) byly z hygienického hlediska odsouhlaseny k provozu výuky.

Humanitární organizace ADRA by chtěla podpořit tyto školy zejména ve vnitřním vybavení. Vyplývá to z osobních schůzek s řediteli škol, kteří nám sami navrhli právě tuto formu pomoci. Napadlo nás zapojit do pomoci i jiné školy – žáky (studenty), kteří by mohli uspořádat sbírku vlastní vymyšlenou formou: benefiční vlastní koncert, „aukce“ vlastních výrobků, sbírka materiálních potřeb – odborné knihy, sešity, zkumavky… apod., finanční sbírky apod., kterou by „i sebemenší“ částkou přispěli na podporu obnovy postižených škol.

Prostřednictvím této výzvy bychom rádi vyzvali školy k zapojení se do tak nádherné vánoční akce – formu realizace přenecháváme úplně na škole. Samozřejmě v případě potřeby rádi poradíme nebo pomůžeme s realizací sbírky.

Bližší informace o naší činnosti naleznete na www.adra.cz. Také vám v případě zájmu rádi pošleme detailní informace o poškození zmíněných škol a o činnosti ADRA v zaplavených oblastech (v současnosti působíme v 5 regionech ČR – jižní Čechy a severní Čechy, Praha a Berounsko, Litoměřicko, Mělnicko, Plzeňsko).

„Od lidí přes lidi k lidem“ – tři postavičky v logu Adry poukazují na podstatu naší organizace – bez vás bychom nikdy nemohli pomáhat.

Petra Boháčiková
tel.: 257 090 641, 732 186 213
fax: 257 090 642
e-mail: petra.bohacikova@adra.cz
www.adra.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail