Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští policisté měli na začátku roku žně

autor: - g -

V průběhu prvních patnácti dní nového roku řešili policisté OOP v Rumburku více jak dvacet případů různé trestné činnosti. Pět automobilů bylo vyloupeno, čtyři různí lidé nahlásili ztrátu osobních dokladů, dva řidiči, kteří byli policisty zadrženi, řídili osobní vozidlo pod vlivem alkoholu. Dvě osoby doprovázeli rumburští policisté do výkonu trestu odnětí svobody. A navíc odhalili dva muže z Rumburka, kteří se dopustili pěti případů vloupání.

Velice mlsní byli v tomto období lupiči a zlodějíčci všeho druhu. A chutě měli rozmanité – dvakrát se vloupali do restaurace, jednou do autobusu, do drogerie, rekreační chaty i do místnosti obecního úřadu. Jeden „výtečník“ dokonce dostal zálusk na prádelní šňůru na zahradě souseda, ale ten byl naštěstí bdělý, pachatele zadržel a ve spolupráci s policisty si to s ním vyřídil.

Tentokrát nebylo odcizeno ani jedno motorové vozidlo, naopak, jedno bylo nalezeno. Díky vycvičenému čichu policejního psa, který upozornil svého kolegu policistu na zaparkované osobní vozidlo zn. Fiat na Lužickém náměstí, které se mu jaksi nezdálo. V automobilu seděli dva muži. Při dalším šetření, obhlídce a prověrce vyšlo najevo, že vozidlo bylo uloupené v Praze již 1. nebo 2. ledna. Nyní policisté vyšetřují, jaká byla role řidiče a jeho spolujezdce při krádeži vozu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail