Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vyjádření paní Dudkové nerozumím

Několikrát jsem si přečetl vyjádření paní Dudkové s názvem „Názory pana Švába mě uráží!“ a musím konstatovat, že mu nerozumím. Jak mohou mé názory někoho urážet? Jistě se mohou líbit či nelíbit, mohu se s nimi ztotožnit a nebo mě mohou pobouřit. Ale jak mohou někoho urážet? Nerozumím tomu, jak paní Dudková došla k závěru, že můj názor týkající se „hájení zájmů neukojených ambicí některých méněschopných lidí z kandidátky nezávislých, kteří se opakovaně neprosadili v komunálních volbách a za kterými k jejich škodě není vidět ani špetka práce ve prospěch města“, vyjádřený v druhém čísle RN v tomto roce, který byl reakcí na článek dnes již bývalého šéfredaktora Děčínského deníku pana Kulhánka ze čtvrtka 17.1., by se měl týkat zrovna její osoby? Proč si na svou „obhajobu“ či spíše jako svůj „štít“ paní Dudková bere funkci v představenstvu SBDO Průkopník Varnsdorf? Názor na věc každého z nás anebo rozsah jeho práce pro město není přeci dán funkcí, kterou zastáváme! A ještě že tak! To by totiž názor a zásluhy měli jenom „hlavouni“.

Nerozumím, co chtěla paní Dudková svým vyjádřením sdělit čtenářům, jisté však je, že je příliš brzo po komunálních volbách a na světě je nový subjekt na rumburské politické scéně, tedy SOS Rumburk a ten je třeba nějak uvést do povědomí široké veřejnosti. A jiná příležitost se zatím nenaskytla. Je však nutné k tomu používat překrucování slov druhých sestavené do emotivně laděných polomyšlenek?

A šéfredaktor Děčínského deníku pan Kulhánek? Nevím, co měl při psaní článku na mysli, a ani nevím, kam směřoval. Se mnou se totiž o ničem neradí. Není přeci žádným tajemstvím, že má úzké vazby na část kandidátky nezávislých. To je však jeho ryze soukromá věc. To však, že se toto odrazilo v době předvolební a vlastně až dodnes v tendenčnosti a jednostrannosti uveřejňovaných článků, je již věcí jinou. Novinář nemá politiku dělat, ale má nestranně a objektivně informovat. Proti neobjektivnímu novináři neexistuje vlastně žádná účinná obrana. Lze jistě podat žalobu a někdy, tak za dva roky, si malinkým písmem přečíst omluvu. To ano. Ale k čemu? Není přeci naším cílem se vzájemně napadat a soudit. Pro mě je důležité, aby našli lidé v našem regionu práci a za svou výplatu dokázali uživit rodinu. Je pro mě důležité, kolik uděláme nových povrchů silnic, chodníků, veřejného osvětlení, kolik opravíme škol a školek a postavíme sportovišť pro děti. Zda dokážeme postavit nové bytovky a začít staré rekonstruovat. To však dokážeme jen tehdy, pokud budeme mít jednotný tým sestavený z odborníků, kteří chtějí a umějí svou práci dělat. Tým bez rozlišování toho, kdo je či byl v KSČ, ČSSD, ODS nebo „nezávislý“. V Rumburku přeci žijeme a žít budeme.

Darek Šváb
(vypisováním všech svých funkcí nebudu čtenáře zatěžovat)

Tisk Tisk | E-mail E-mail