Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti se učily, jak se chovat při napadení psem

autor: Mgr. Jana Černá, učitelka ZŠ

Ve středu 19. února se v naší škole konala beseda s paní Jitkou Řehákovou na téma: Jak se bránit při napadení psem. Přivezla s sebou 5letého Alexe (aljašský malamut) a sedmiměsíční Carmen (bernský selešnický pes). Beseda probíhala v jednotlivých třídách od 8 do 13 hodin. Žáci se dověděli, jak se mají k pejskům chovat, co jim mohou dávat za potravu a co ne, jak poznají rozzuřeného psa, ale hlavně se naučili, jak se zachovat při napadení. Paní Řeháková jim ukázala ăklubíčko,Ň do kterého se mají schoulit. Při této poloze mají zakrytý krk, obličej, schovaná kolena a břicho. Žáci také dělali bobříka odvahy. Na ruce měli piškot a Alex (později i Carmen) si ho brali z jejich dlaní.

Alex i Carmen jsou výborně vycvičení, poslouchají na slovo. Obdiv patří nejen paní Řehákové za čas a lásku, kterou věnuje oběma psům, ale hlavně Alexovi. Rozpadají se mu kosti a má poslední dva roky života. I přes bolesti, které má, nesmí dát najevo, a ani nedal, že mu něco je.

Tímto článkem bychom chtěli poděkovat paní Řehákové a její mamince, která jí pomáhá, za velmi pěknou besedu a Alexovi přejeme, aby se v budoucnu našel lék, který by ho vyléčil.

Tisk Tisk | E-mail E-mail