Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobrá zpráva motoristům:

autor: -g-

silnice budou opraveny!

Zřejmě každý motorista si musel všimnout katastrofického stavu silnic II. a III. třídy při vjezdu i výjezdu z Rumburka, zejména pak směrem na Krásnou Lípu.

Letošní tuhá a náročná zima s extrémními teplotními výkyvy se    neblaze podepsala na poškození živičných povrchů silnic a výsledkem toho jsou značné výtluky a díry, které motoristům znepříjemňují život. Situace je o to horší, že Rumburk je dopravním uzlem Šluknovska, kudy denně projedou stovky automobilů.

Tuto situaci, tedy opravy silnic II. a III. třídy, které jsou v majetku Ústeckého kraje, by měla mapovat a řešit Krajská komise pro dopravu. Jejím nově zvoleným místo-předsedou se stal nedávno místostarosta Rumburka a krajský zastupitel Darek Šváb.

Pane Švábe, budete tento neutěšený stav silnic v okolí Rumburka nějak řešit?

Samozřejmě. Na Krajské správě a údržbě silnic bylo pro opravu výtluků určeno na celý Ústecký kraj 10 milionů korun. Při jednání s panem Foldynou, zástupcem hejtmana, který má oblast dopravy na starosti, jsem ho společně se starostou Krásné Lípy panem Linhartem požádal o pomoc a o zohlednění důležitosti Rumburku jako dopravního uzle. Podařilo se nám prosadit náš požadavek do soupisu komunikací, které mají být přednostně opraveny.

O které komunikace se jedná?

Jde o všechny výpadovky z Rumburka a o silnici II. třídy č. 263 mezi Rumburkem a Krásnou Lípou.

A kdy budou opraveny?

Jakmile to umožní klimatické podmínky, bude to v co nejkratší době

Tisk Tisk | E-mail E-mail