Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jak dále v SNK Rumburk?

Pozornému čtenáři regionálního tisku a zejména tomu, kdo se zajímá o veřejné dění ve městě Rumburku jistě neunikl určitý rozruch kolem SNK Rumburk (kandidátka Sdružení nezávislých v komunálních volbách v listopadu roku 2002).

Volební výsledky a zejména pak personální složení zastupitelů zvolených za SNK Rumburk (získali 4 mandáty) bylo zřejmě pro část méně úspěšných kandidátů obtížně stravitelným soustem. Proto se krátce po komunálních volbách zformovala skupina, která se následně vyprofilovala v nově vzniklém občanském sdružení SOS Rumburk (Spolek občanské solidarity).

Došlo tím k vytvoření vlastní báze pro údajně „apolitickou“ činnost citované skupiny nezávislých kandidátů. Uvedené aktivitě se dostalo rovněž určité mediální podpory v nově vzniklém čtrnáctideníku s názvem Mlejn.

Konstatujeme touto cestou, že uvedená „občanská iniciativa“ nemá však téměř nic společného s vlastní kandidátkou SNK Rumburk.

Očekávali jsme, že lidé, kteří se chtějí stát „rumburskými ombudsmany“, vytvoří vlastní uskupení méně konspirativním způsobem. Skutečnost však byla jiná a nám nezbývá, než konstatovat, že se tak stalo v podstatě za zády většiny zastupitelů zvolených za SNK Rumburk. Způsob vzniku SOS nehodláme dále komentovat.

Nechceme zabřednout do neplodných diskusí typu MY na NĚ a ONI na NÁS – považujeme však za potřebné sdělit, že tímto dochází k faktickému rozdělení původní kandidátky SNK Rumburk na dva subjekty, které se liší názorem na současnou situaci ve městě Rumburku. Výrazné rozdíly existují jak v názorech na řešení problémů města Rumburka a regionu Šluknovska, tak i ve způsobu uplatňování názorů a stanovisek v Zastupitelstvu města Rumburka.

Nedomníváme se, že situace ve městě Rumburk je taková, že nutně vyžaduje sosÉ aktivity, nicméně bereme tímto na vědomí vznik nového občanského sdružení v našem městěÉ Hodláme dále pokračovat v uskutečňování našeho volebního programu tak, jak byl před volbami uveřejněn.

Zastupitelé za SNK Rumburk:
Jan Sembdner
MUDr. Tomáš Veselý
Alena Winterová

Tisk Tisk | E-mail E-mail