Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tolštejnské panství se rozšiřuje

autor: Zbyněk Marcín

rn0506_2 Dne 7. června tohoto roku se rozjede již třetí ročník hry Vandrování po Tolštejnském panství, který má zpříjemnit pobyt turistů v severních Čechách a Sasku. V rámci této hry se v loňském roce uskutečnilo mnoho akcí a soutěží pro malé i velké turisty, místní obyvatelstvo a v neposlední řadě i pro podnikatele zapojené do hry. Konkrétně se jednalo o literární soutěž, maškarní ples, paintballový turnaj, mariášový turnaj, kulinářskou soutěž a mnoho dalších akcí a událostí, na jejichž organizaci a podpoře se pracovní skupina Tolštejnského panství podílela. Na většinu jmenovaných akcí bude v letošním roce navázáno dalšími ročníky. Výhledově nezůstane jen u nich a aktivit bude postupně přibývat.

Málokdo však ví, že území, které je do projektu zapojeno, se každým rokem rozšiřuje. S tím je samozřejmě spojena i příležitost pro další poskytovatele služeb v oblasti cestovního ruchu zapojit se do hry a tím zviditelnit svou provozovnu a zároveň přispět k rozvoji cestovního ruchu v našem regionu.

V současné době pracujeme na přípravě nové mapy, která by měla zahrnovat zhruba území od Děčína po Českou Lípu, Český Dub a Liberec na české straně a po Görlitz, Bautzen a Neustadt ve Spolkové republice Německo.

Kdo se může do hry zapojit? Každá provozovna, která nabízí služby turistům (restaurace, hotely, penziony, muzea, rozhledny, hrady, zámky apod.) nacházející se na území zahrnutém do této mapy.

Co získá poskytovatel, který se zapojí do naší hry? Především propagaci, a to hned několika způsoby. V první    řadě bude zařazen do seznamu poskytovatelů zapojených do hry. Tento seznam je součástí mapy Tolštejnského panství, je pravidelně uveřejňován v Tolštejnském kurýru a je aktualizován i na webových stránkách Tolštejnského panství. Dále účastník získává možnost prezentace v připravovaných publikacích a v rámci výstav a veletrhů, kterých se Tolštejnské panství účastní – Regiontour/Go Brno, Holidayworld Praha, Madi Praha, Euroregiontour Jablonec nad Nisou apod.

V případě, že spadáte do regionu zahrnutého do připravované mapy a máte zájem o navázání spolupráce, stačí kontaktovat správce Tolštejnského panství CA Pohoda, tel.: 412 331 300, Varnsdorf, pí Hamplová, p. Marcín, e-mail: info@ckpohoda.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail