Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úspěšná série našich judistů pokračuje

autor: JkR

rn0507_2 Velké ceny Teplic v judo starších a mladších žáků se v sobotu 22. února zúčastnili 3 žáci našeho Judoklubu Rumburk – a všichni úspěšně.

Mezi mladšími vyhrál váhu do 42 kg s přehledem Jakub Hanek a zdá se, že bude pokračovat ve svém tažení z minulého roku, v němž vyhrál všechny soutěže, kterých se zúčastnil. Nejprve vyhrál jednu ze dvou čtyřčlenných skupin, když postupně porazil Hlaváčka z Chomutova, Chládka z Teplic a Nováka z 16. ZŠ Most – všechny na 10 b. před časovým limitem. V semifinále vyhrál nad Koskem z Litoměřic a ve finále nad Šparukem z Děčína. Oba na 5 bodů.

Ve stejné kategorii, ale ve váze do 34 kg, měl David Vodička také 7 soupeřů. Nejprve vybojoval ve své skupině 2. postupové místo, když vyhrál na 10 bodů nad Kindlem z Teplic, ale prohrál s vítězem skupiny i celé této váhy Romanyukem z Litoměřic na 10 b. a překvapivě i s Vernerem ze SKP Most na 3 b. Ten však prohrál s Kindlem, a tak díky lepšímu skóre postoupil do semifinále Vodička. Tam se však dopustil stejné technické chyby, kterou ani již po několika porážkách zatím nedokázal odstranit (strhnutí soupeře na sebe) a prohrál na 7 b. s Müllerem (16. ZŠ Most). Vybojoval tedy 3. místo.

Ve starších žácích budí mezi soupeři respekt Karel Schäfer. Do jeho váhy do 66 kg se jim příliš nechce, raději startují o váhu výše, aby se s ním nesetkali, a tak na něj zbyli tentokrát pouze tři soupeři. Ty spolehlivě vyřídil před časovým limitem na 10 b. – děčínského Štrbu, Dočekala (16. ZŠ Most) a Vorlíčka (SKP Most). Potěšitelné je, že je v současné době v dobré formě a lze si jen přát, aby mu vydržela až do podzimu, kdy se koná mistrovství republiky. Celkově naši chlapci předvedli pěkné výkony, bilance 2 první a 1 třetí místo je úspěšná a věříme, že se v brzku přidají i ostatní.

Tisk Tisk | E-mail E-mail