Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ze svodek Městské policie Rumburk

autor: rd

  • Ani klepání, zvonění nebo bouchání na dveře nepomohlo dceři staré paní z domu na řídě 9. května, aby se dostala do jejího bytu. Když už si strachy zoufalá dcera nevěděla rady, přivolala na pomoc městskou policii. Strážníci za asistence hasičů vypáčili dveře a byt prohledali. Stará paní seděla sice u stolu, ale náhlé zhoršení jejího zdravotního stavu jí nedovolilo vstát a jít své dceři dveře odemknout. Přivolaný lékař nařídil okamžitý převoz do nemocnice, kde se stařenka musí pořádně doléčit.
  • Díky kamerovému systému byl strážníky zaznamenán podezřelý pohyb kolem zaparkovaného automobilu na sídlišti V Podhájí. Bleskurychlým společným zásahem s Policií České republiky se jim podařilo přímo na místě činu zadržet mladého muže z Rumburka, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
  • Při pravidelné obchůzce městem v nočních hodinách objevili městští policisté v Radniční ulici vytékající vodu, která okamžitě na silnici namrzala. Policisté zařídili okamžité zabezpečení vytékající vody, počkali do odstranění závady a zajistili posyp silnice, aby chodci nepřišli po ránu k úhoně.
  • Při pronásledování kradeného automobilu z Mladé Boleslavi Policií České republiky došlo 29. února okolo třetí hodiny ráno k jeho havárii v Radniční ulici v Rumburku. PČR požádala o spolupráci městskou policii. Strážníci na místě zajistili nejen havarovaný kradený automobil, ale především jeho loupeživou tříčlennou posádku. Tu potom ještě pomáhali hlídat na služebně PČR v Rumburku až do ranních hodin.
  • Chuť na čokoládu „za pět prstů“ dostal desetiletý chlapec, a tak ji jednoduše zcizil z regálu jednoho rumburského obchodu. Byl tak šikovný, že si jeho počínání nevšimla ani jeho nakupující maminka. Neunikl však bystrým zrakům    personálu, kteří mládenečka zadrželi i s maminkou a přivolali hlídku MP. Strážníci na místě zjistili, že škoda se „vyšplhala“ až do výše 10 korun, a tak jim nezbylo nic jiného, než řádně mamince vyčinit. Ta si to se svou nenechavou ratolestí musí potom doma vyřídit sama.
Tisk Tisk | E-mail E-mail