Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hanek a Havlas vítězi VC Varnsdorfu

autor: JkR

V sobotu 12. dubna se konala VC Varnsdorfu v judo žáků za účasti více než dvou stovek chlapců i děvčat ze dvou desítek oddílů z ČR a jednoho polského. Startovalo zde i pět závodníků našeho Judoklubu Rumburk – a všichni úspěšně.

V kategorii mláďata ve váze do 36 kg Fabián Strecker nejprve vyhrál jednu ze dvou čtyřčlenných skupin bez ztráty bodu, když postupně porazil Brádela z Jablonce, domácího Gerháta (oba na 10 b.) a Hruboně ze Sakury Liberec (těsně nad „praporky“ – tj. 1 bod). Tím se probojoval do semifinále proti Šmídovi z VTŽ Chomutov a byl v tomto zápase favoritem. Během něj se však nešťastně zranil na noze a musel utkání vzdát. Zůstalo mu tak 3. místo.

Ve stejné kategorii, ale ve váze do 33 kg, jsme rovněž v osmičlenném poli měli hned dva své zástupce. Zatímco Tomáš Rákosník svou skupinu vyhrál, když všechny své soupeře porazil na 10 bodů, Jan Havlas byl ve druhé skupině druhý. Do semifinále postoupili oba a v něm se spolu utkali o postup do finále. Překvapivě, ale naprosto zaslouženě vyhrál Havlas, který pak ve finále narazil na Šarbocha z Kralup, se kterým prohrál ve skupině. To byla pro Honzu příležitost k odvetě, které se chopil a oplatil tak soupeři porážku i s úroky. Využil přitom poznatků z prvního duelu a praštil s ním na čistá záda – ipon jako z učebnice! V této váze jsme získal 1. a 3. místo.

V kategorii mladších žáků se ve váze do 34 kg probojoval mezi jedenácti borci David Vodička do finále. Jeho postup byl jistý, měl ve všech zápasech převahu, i když si někdy sám komplikoval situaci pokusy o techniky, které ještě nemá pořádně vyzkoušené a nacvičené. Umožnil tak soupeřům bodovat a pak musel zabrat naplno, aby neprohrál. Ve finále pak doplatil na svůj další „experiment“ – boj na zemi v nevýhodné pozici. Na pokyn trenéra, aby se zvedl a unikl tak ze své nevýhody, nereagoval. Na to ho soupeř – Pokorný z Liberce, dostal do držení a následně pak David vzdal na škrcení. Vybojoval tak 2. místo. Škoda hloupé chyby, možná by i vyhrál…

Co se nepodařilo Vodičkovi, to zvládl Jakub Hanek – zvítězil ve váze do 43 kg, když vyhrál všechna svá utkání a napravil tak svůj neúspěch z Chebu. Ve váze startovalo pět závodníků a Jakub se do tempa dostal tentokrát již v prvním utkání. Porazil tři soupeře a před posledním zápasem už měl první místo jisté, což v jeho podvědomí poznamenalo i jeho výkon. Nakonec se musel snažit, aby i v tomto zápase vyhrál na 5 bodů. Celková bilance, pět závodníků, z toho dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa, je vcelku úspěšná. Pro trenéry judoklubu pak byla soutěž poučná z hlediska další přípravy závodníků, a to nejen po stránce technické, ale též taktické.

Tisk Tisk | E-mail E-mail