Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Již tradičně se nejvíce studentů hlásí na gymnázium

autor: gdo

V dubnu proběhly přijímací zkoušky ke studiu na všech středních školách. A již nyní je jisté, jak velký zájem o školy je. Nejvíce zájemců se již tradičně hlásilo ke studiu na rumburské gymnázium, 145. Přijato z nich bylo 86 a od září zasednou do tří nově otevřených tříd.

Na střední odborné učiliště polygrafické se hlásilo 135 studentů. Škola od září otvírá dvě třídy učební pro 55 z nich, jednu třídu studijní pro 28 a jednu nástavbovou pro 31 studentů.

Sedmdesát uchazečů o studium se hlásilo do prvního kola na Střední zdravotnickou školu v Rumburku. 20. května proběhne druhé kolo přijímacích zkoušek a teprve poté bude jisté, kolik budoucích sestřiček začne v září studovat latinu, biologii, somatologii a jiné lahůdky. Ředitel školy dr. Jirsák však předpokládá, že bude moci otevřít dvě třídy pro minimálně 58 studentek.

Zatím nejmenší zájem je o studium na Obchodní škole a obchodní akademii. Do prvního kola se přihlásilo pouhých 36 zájemců a přijato jich bylo 25. Po druhém kole se počet uchazečů zvýší, a tak vedení školy předpokládá, že od nového školního roku zcela jistě otevře alespoň jednu třídu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail