Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kravál?

autor: František Sajdl

aneb alternativní hudbou na pomoc opuštěným psům

Záslužná akce proběhla 19. dubna, na Bílou sobotu, v Kulturním domě v Rybništi.

Konala se zde přehlídka kapel hrajících alternativní formy rocku a metalu. Je to muzika mnohými odsuzovaná a obestřená nesmyslnými předsudky různého druhu, kterým věří pouze ti, kteří ve skutečnosti pořádně ani nevědí, o co vlastně jde. Upřímně řečeno, je hlučnější, samorostlá, nic nepředstírající, občas i poněkud drsná, a je zcela pochopitelné, že každému uchu nelahodí. Avšak tato muzika má naštěstí vedle svých odpůrců také mohutný kádr příznivců. Každá z účinkujících kapel předvedla na pódiu kulturního domu své pojetí, svůj styl, hudební názor a svou vlastní tvorbu a všechny měly u publika příznivý ohlas. Přítomným se představily kapely Tostaki z Hradce Králové, Noise z Mělníka, There’s nobody home z Děčína a Mrázek z Rumburku.

Byl to po všech stránkách vydařený večer, ale teď to podstatné: všechny účinkující kapely se vzdaly nároků na honorář, takže po úhradě nezbytných režijních nákladů zbyla částka 2.000 korun. Celou tuto částku pořadatelé poukázali ve prospěch záchytných kotců pro zatoulané a nalezené psy, které provozuje město Rumburk (za tímto účelem se koncert vlastně konal).

Pořadatelé děkují všem, kdo tuto akci podpořili, dále všem kapelám a v neposlední řadě i majiteli a provozovateli Kulturního domu v Rybništi panu Sojkovi a trafice Leszky ve Varnsdorfu. A všem příznivcům vzkazují, že to rozhodně nebyla akce poslední.

Tisk Tisk | E-mail E-mail