Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Řetěz z tetrapacků spoutal rumburské náměstí

autor: gdo

Všem, kteří se v pátek 25. dubna ocitli na Lužickém náměstí v Rumburku, se naskytla zajímavá podívaná. U příležitosti oslav Dne Země zde děti z rumburských základních škol navlékaly na provaz tetrapackové krabice od mléka, džusů a jiných produktů. A nenechaly toho, dokud tetrapackový řetěz neobemkl celé náměstí.

Smyslem tohoto konání, jehož iniciátorem pro celý Šluknovský výběžek byl Dům dětí v Rumburku, bylo nejen nashromáždit co nejvíce nápojových kartonů, ale především vtipnou osvětou probudit v lidech zájem o sběr této komodity a vést děti k ekologické výchově.

Doprovodným programem byla výstavka výtvarných prací školní mládeže s ekologickou tématikou a prezentace nábytkových desek vyrobených z recyklovaných tetrapackových obalů. Do sběru obalů se zapojilo několik základních škol v Rumburku, ale na náměstí se s řetězem lopotilo pouze několik lidiček, Michal Kubík, Milan Horký, Petr Vašata, Hana Doležalová, sourozenci Hulánovi, Kristina Vítová, Marie Švábová, sestry Dvořákovy a Karolína Sinuová. Stříhali, napichovali, myli a čistili a po několika hodinovém snažení byli všichni pořádně špinaví a uondaní. O to více je potěšil přístup vedoucí cukrárny Venezia, která jim bez problémů dovolila, aby se děti u ní umyly, a navíc je pohostila pořádnou porcí zmrzliny.

Pořadatelé si celou akci pochvalují a již přemýšlejí o tom, co připraví na příští rok. Slibují, že i když to akce byla svého druhu první, poslední určitě nezůstane.

rn0905_1

Den Země oslavily rumburské děti vytvořením řetězu z nápojových kartonů kolem celého Lužického náměstí. Foto: D. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail