Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starosta ocenil redaktorky „Sušenky“

autor: -g-

V pondělí 28. dubna se v pracovně starosty Rumburku Ing. Sykáčka sešly redaktorky školního časopisu Sušená sušenka i se svou učitelkou Táňou Vítovou a ředitelem základní školy U Nemocnice Dubou.

Starosta města je pozval proto, aby ocenil nejen jejich mimoškolní práci, ale především jejich charitativní činnost. Dívky totiž výtěžek za prodej školního časopisu vždy poctivě rozdělí mezi rumburské psí záchytné kotce a Dětský domov v Rumburku a samy si nenechávají vůbec nic. Dětem i psům vozí pamlsky, ovšem každému ty, které jim patří. Takto to praktikují již druhým rokem. Jak řekl ředitel školy: „Díky této práci se v děvčatech vyvinul silný pocit odpovědnosti nejen k sobě samé, ale i ke svému okolí. Jejich školní výsledky patří mezi nejlepší a stále se zlepšují. O tom svědčí i to, že některé z redaktorek byly přijaty na střední školy bez přijímacích zkoušek.“

A protože se skutečně všechny zakladatelky a redaktorky tohoto časopisu od září rozprchnou po různých středních školách, připravuje učitelka Táňa Vítová další „žurnalistický dorost“ ze žáků šestých tříd. „Někdy je to docela náročné,“ vypráví, ăale je to práce, která děti baví, u které se mohou rozvíjet a seberealizovat. Jedna z důležitých věcí je však to, že pro naši činnost máme od samého začátku maximální podporu vedení školy a pana ředitele,“ dodává Táňa Vítová.

Starosta odměnil děvčata velkým dortem ve tvaru pejska a poté je pozval k chutnému pohoštění a přátelské debatě.

rn0906_2
Redaktorka „Sušenky“ se svým  chráněncem. Foto Šébr

Tisk Tisk | E-mail E-mail