Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

POLICIE – POLICIE – POLICIE

autor: -g-

Narušitelé zadrženi až v Německu

Na výlet do sousedního Německa se 27. dubna odpoledne vypravila pětičlenná skupinka třináctiletých dětiček. Nebylo by na tom nic podivného, kdyby děti přes státní hranici nepřešly mimo hraniční přechod. Zpočátku si totiž vyšly na špacír jen po okolí Rumburka a přitom si vůbec neuvědomily, že státní hranice je tak blízko. A protože je nezadržel žádný pohraničník, ani žádná tabule a naštěstí ani žádný drát, zlehka se dostaly až na německé území. Jaké asi bylo jejich překvapení, když je zadržela hlídka BGS SRN? Příslušníci německé cizinecké policie dovezli malé narušitele až na hraniční přechod, kde si je vyzvedli městští strážníci. Do rukou rodičů se děti dostaly až když strážníkům svůj výlet řádně vysvětlily.

 

Vášnivá zahrádkářka

Jaro s lidmi dělá divy. Mladí i staří se zamilovávají. Ženy drží štíhlící diety do plavek. Muži houfně navštěvují posilovny, aby zpevnili svaly, nebo vsednou na bycikl, aby vypotili zazimované tuky, rybáři zanoří své pruty do vln a zahrádkáři se začnou radostně rýpat v zemi. Zvláště oni očekávají jaro nedočkavě a ve chvíli, kde si již hlína nelepí na paty, jak praví jedno moudré zahrádkářské pravidlo, začnou rýt, plít, sít a sázet. Ale taková sazenička něco stojí, buď práce nebo peněz. Jsou ale i tací filutové, kteří se ani nesnaží kytičku si doma pracně vypiplat ze semínka, nebo pohodlněji zakoupit v obchodě. Jednoduše přeskočí sousedovic plot, jeho zahradu mu vyplení a svoji potom za pět prstů zvelebí. Při této činnosti zadržel 30. dubna (zrovna na čarodějnice) večer jistý muž na svém pozemku ženu – zahradnici. Ale ta místo aby se za svůj čin styděla, začala majiteli zahrady sprostě nadávat a vyhrožovat. To se pánovi nelíbilo, a tak na ní zavolal strážníky MP. Ale ani těch se paní nezalekla a šťavnatými nadávkami počastovala i je. Nakonec se jim podařilo ji ze sousedova pozemku vystrnadit a celý případ bude nakonec řešen u přestupkové komise na MěÚ Rumburk.

 

Hádka na pokračování

Návštěvníci a personál restaurace Metro byli 4. května v noci svědky vášnivé výměny názorů mezi bývalými manželi. Jejich střet byl vcelku ostrý a protože tím rušili své spoluhodovníky, vyběhli na ulici, vyříkat si to ven. A tam narazili na hlídku MP při pravidelné obchůzce. Strážníci okamžitě zakročili a chování bývalých manželů řešili domluvou. Žena potom odjela v klidu domů, ale muž šel zapít vztek zpátky do restaurace. A protože alkohol v žilách jeho vztek nezchladil a možná měl i pocit, že by měl celou záležitost dořešit, vypravil se k bytu své sokyně a přes dveře nadále pokračoval v konverzaci. Nejen bývalé manželce, ale i přivolaným strážníkům došla trpělivost. A tam, kde nepomohla domluva, byly použity zákony. Strážníci MP spolu s policisty ČR, kteří se na místo také dostavili, muže zadrželi a celou věc nadále řešili jako rušení nočního klidu dle správních řádů.

 

Rasismus naruby

Znevažovat důstojnost člověka jen kvůli tomu, že je jeho barva kůže odlišná, je sprostý rasismus. Bohužel, s tímto jevem se setkáváme často a mnoho Rómů, Židů nebo černochů zažilo toto ponížení na své vlastní kůži. Tentokrát se však rasově motivovaného útoku dopustil Róm. Dne 15.5. ve 22.15 hodin obdržela hlídka MP oznámení, že v ulici Jiříkovská u benzinové pumpy došlo k napadení osoby. Hlídka na místě zajistila dva muže, z nichž jeden musel být ošetřen na chirurgii a druhý musel být zadržen. Ten totiž nejenže svého soupeře napadl pěstmi, ale navíc mu vyhrožoval zabitím, podpálením domu a k tomu ještě přidal několik peprných urážek, jimiž hanobil jeho bílou rasu. Městští strážníci neváhali a předali výtečníka svým kolegům od Policie ČR, kde je nadále vyšetřován z podezření ze spáchání trestného činu.

 

Malý noční krotitel

Zkrotit motocykl zn. Simson musí být lákavé pro každého malého kluka. Tomuto pokušení neodolal ani nezletilý mládeneček, který se desátého května kolem půl jedenácté v noci projížděl vášnivě po parku u Kamzíku. Hlídka městské policie ho lapila a snažila se mu vysvětlit, že park není pozemní komunikace a tudíž zde vozidla jezdit nesmí, i když jsou malá a jednostopá a i když je noc a v parku nikdo není. Při následné kontrole bylo zjištěno, že krotitel Simsona nemá ani řidičské oprávnění. A to se strážníkům nelíbilo, takže přikročili k potrestání a mladíka předali PČR. Mladíkovi byla vyměřena pokuta dle platných předpisů ve výši 500,- Kč. Pěkně drahá projížďka na zapůjčené motorce, že?

 

Vymáhal si soucit?

Je mnoho lidí, které osud zahnal do úzkých a vinou různých nešťastných náhod a nehod se ocitli na ulici bez prostředků a bez domova. Ne všichni si za to můžou sami, a jediné co jim zbývá je vsázet na lidský soucit a pochopení. Bez milodarů a pomoci sousedů by byli ztraceni. Je však smutné, když takový žebrák zneužívá svého „nepostavení“ a domáhá se pomoci neurvalým způsobem. Na monitoru kamerového systému si prvního května strážník městské policie všiml žebráka, který svým chování nepříjemně obtěžoval kolemjdoucí a žebral. Proto za ním poslal hlídku, která mu domluvila a odkázala ho do patřičných mezí. Potom už dal žebrák lidem pokoj.  Ano, ano. Když už někdo neumí, nebo nemůže pracovat, měl by se alespoň naučit slušně žebrat. Ani v tomto „řemesle“ se totiž fušeřina nevyplácí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail