Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ústecký hejtman Šulc přijel na návštěvu do Rumburka

autor: -gdo-

Na přátelskou návštěvu zavítal v pondělí 5. května do Šluknovského výběžku hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Jeho první cesta vedla do Varnsdorfu, kde se setkal s představiteli města a poté zavítal do Rumburka. Zde konzultoval se starostou města Ing. Sykáčkem a oběma místostarosty situaci ve veřejné správě po zahájení druhé etapy reformy veřejné správy, problematiku dopravní obslužnosti, školství, kriminality a zdravotnictví na Šluknovsku a pak se jel podívat do Lužické nemocnice.

„Zajímá mě, jak vypadá a funguje jedna z mála privátních nemocnic v Ústeckém kraji,“ komentoval svou návštěvu hejtman. Jeho návštěva obou měst byla především informativní a poznávací a byla zakončena přátelským posezením s občany Šluknovska a členy ODS na koupališti v Rumburku, kam byl také pozván senátor Jiří Zoser.

Srdečnou atmosféru vzbudil nejenom dárek pro Jiřího Šulce v podobě kojenecké lahve, žlutých dupaček a chrastítka (pozn.: manželé Šulcovi očekávali v té době narození syna), ale také pochvala od jednoho z přítomných účastníků, který poděkoval hejtmanovi za podporu projektu rockového festivalu Čtverec, který se právě ve Šluknovském výběžku koná. „Děkujeme za finance, ale i za morální podporu – a děkujeme za mladé lidi, kterých na tento festival každoročně jezdí celé tisícovky. Vážím si vaší podpory už proto, že kraj našel pochopení pro jinou než oficiální kulturu,“ zaznělo.

Dotazy občanů se týkaly systému sociální a zdravotní péče, zejména dostupnosti první pomoci. „Naučme se využívat více našich rodinných či obvodních lékařů, a to i mimo oficiální pracovní dobu. Každý z nás si platí zdravotní pojištění, a to se vztahuje na ošetření 24 hodin denně, v sobotu i v neděli. Samozřejmě, že od lékařů tento přístup žádá disciplínu a odpovědnost vůči pacientům, které mají v péči a za které žádají od pojišťovny kapitační platby,“ konstatoval Jiří Šulc.

Vzrušenější diskuse se týkala také stavu silnic ve Šluknovském výběžku a v závěru se otázky dotkly i očekávaného referenda o vstupu České republiky do EU. „Já osobně souhlasím se vstupem ČR do EU, i když podmínky se mi nelíbí. Pokud jde o Ústecký kraj, jsem skeptik a myslím si, že tady Evropská unie zelenou nedostane. Rád se nechám mile překvapit, že lidé přijdou vyjádřit zvolit budoucnost této země v míře větší, než je zde obvyklé,“ uzavřel setkání s občany místopředseda regionálního sdružení ODS a hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

rn1005_3

Ústecký hejtman Jiří Šulc (vlevo) při setkání s občany Rumburka Na koupališti. Jeho hosty byli též senátor Josef Zoser (vpravo) a předseda oblastního sdružení ODS Šluknovsko Robert Šatník. Foto ÚK

Tisk Tisk | E-mail E-mail