Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kaskadéři z Rumburka zničili kruhový objezd

autor: gdo

Měsíc poté co byl nad Rumburkem zřízen nový kruhový objezd se málem podařilo nepozornému řidiči projet jeho středem. Zůstala po něm jen stopa po zoufalém brždění na poslední chvíli a zničený ozdobný mantinel rondelu.

Poslední nepodařený průjezd napříč rondelem se odehrál v pondělí (29.9.) v ranních hodinách. Kolem čtvrté hodiny ráno se po silnici směrem od Rumburka řítilo stříbrné Audi se čtyřčlennou posádkou. Řidič se ani nepokusil před objezdem přibrzdit ani odbočit a čelně doslova proletěl ozdobným mantinelem kruhového objezdu, rozhodil betonové květináče do vzdálenosti 15 metrů a zastavil se až o kamenný monument v prostřed záhonu.

Naštěstí nikdo z posádky nebyl zraněn, a tak mladým rumburským mužům (ročníky 1972 – 1975) nic nebránilo v útěku. Když na místo přijeli policisté, byl vrak automobilu prázdný.

Podle poznávací značky byl zjištěn majitel Audi. Ten však byl zprávou policistů o tom, v jakém stavu a kde se nachází jeho vozidlo, velmi překvapen. On sám totiž v autě nebyl, ale jen ho půjčil svému známému.

rn1705_3

Netrvalo dlouho a onen známý seděl se svými dalšími společníky na služebně PČR v Rumburku a zpovídal se ze svých činů. Ale ani jeden z nich se nechtěl přiznat k řízení vozidla, a proto nemohl být policisty označen pachatel nehody. Není ani známo, jak se řidiči podařilo přehlédnout kruhový objezd, nebo jestli jen zatoužil po vzoru německého seriálu Kobra 11 předvést spolucestujícím parádní kaskadérský kousek.

Majiteli auta tak zbyly jen oči pro pláč a zcela zdevastovaný a neopravitelný stříbrný Audivrak a rumburským zničený kruhový objezd.

A jak zní poučení z této havárie pro všechny další rychlojezdce? „Kruhový objezd nad Rumburkem se přímo přejet nedá! Tak už to ani nezkoušejte.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail