Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Česko-italské operní duo GAUDIUM PRAHA-MARENE

autor: rd

zazpívá árie a dueta z italských a mozartovských oper v koncertním provedení za doprovodu klavíru obohaceném scénickými prvky na 2. abonentním koncertu 27. října v 19.30 hod. v aule gymnázia.

V. Březinová – třicetiletá koloraturní sopranistka, dcera prof. Venhody, zakladatele Pražských madrigalistů, od 5 let hrála na klavír a od osmi zpívala v pražských dětských sborech. Vystudovala však medicínu a nyní privátně studuje zpěv u bývalé sólistky ND Boženy Effenberkové.

E. Bertola /1947/ – italský basbarytonista, který pochází z Marene blízko Turína, studoval klasický zpěv u Enza Sordella, jenž zpíval po určitou dobu s Marií Callasovou. Účinkuje v Itálii na operních scénách a festivalech i na mozartovském v Praze. Odtud vzešla spolupráce s mladou pražskou pěvkyní. Na koncertu v Rumburku zazní několik arií z Mozartovy Kouzelné flétny včetně komického dueta Papageny a Papagena, Árie z Figarovy svatby i Dona Giovanniho. Italskou operu zastupuje Lazebník sevilský G. Rossiniho a Bohéma G. Pucciniho. Koncert ze slavných operních árií (v dramaturgii našich abonentních koncertů ojedinělý) a s významným zahraničním hostem si nenechte ujít.

Tisk Tisk | E-mail E-mail