Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hasičská Tatra 815 se oblékla do nového kabátu

autor: NT

Po dlouhé odmlce byla dne 3. října 2003 znovu zařazena do výjezdu cisternová automobilová stříkačka CAS 32 TATRA 815. Stalo se tak po slavnostním požehnání od otce Pavla Tichého a za účasti představitelů města ing. Jaroslava Sykáčka a pana Darka Švába.

Její odpočinek zapříčinila celková rekonstrukce nástavby (to je ta speciální část vozu, která z auta teprve udělá auto hasičské ) spočívající v kompletní výměně plechů a nového nástřiku laku na celém vozu. Tyto práce provedli naši hasiči svépomocí v době od 16. září 2003 do 1. října 2003, což je celkově 372 odpracovaných hodin. Materiál (plechy na nástavbu) poskytla sponzorským darem firma Zámečnictví, kovovýroba a výroba konstrukcí pana Zdeňka Vítka, kterému touto cestou velice děkujeme. Vzhledem k velikosti vozu má dar pana Vítka na konečné podobě přímo lví podíl. Pro úplnost uvádím, že tento vůz je ve výbavě jednotky SDH Rumburk od roku 1989 a zásahů se účastní jako prvosledové vozidlo.

Může být pro hasičské auto příhodnější křest než ohněm ? Asi ne, a proto načinčaná a nablýskaná Tatra 815 vyjela ještě v tento slavnostní podvečer k požáru maringotky v Antonínově údolí v Rumburku.

Co přát nejenom zásahovým vozům, ale i všem hasičům lepšího, než jsou slova motlitby, která zazněla z úst otce Pavla:

„… Vzdal od nás každé neštěstí, a dej, ať jsme všichni připraveni k pomoci a službě svým bližním …“

rn1807_2
Nablýskaná CAS 32 TATRA 815 těsně po slavnostním požehnání a před výjezdem k požáru. Foto: Nikola Turková

Tisk Tisk | E-mail E-mail