Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hladovému divočákovi se stal výlet za potravou osudným

autor: gdo

rn1805_3 Lákavá naleziště bukvic, žaludů a kaštanů, zejména v oblasti Chřibské a všude tam, kde je hojnost   bukových lesů, zvou k hostině zástupy divočáků. Ti migrují po svých stálých koridorech po celém Šluknovsku a okolním Německu a v mnoha případech se jim toto cestování stává osudným.

Právě v pátek 17. října v 6.40 hodin ráno se srazil metrákový kanec s vozidlem Ford Tranzit v Zátiší u Krásné Lípy, když pospíchal na snídani do přilehlého bukového lesa. Přestože automobil nejel rychle, srážce se zvířetem se již nepodařilo zabránit. Kanec po karambolu uprchl o několik metrů dál, ale tam mu bolest a zranění znemožnila další pohyb. Přivolaní policisté požádali o pomoc členy Mysliveckého sdružení Jiskra z Rumburku, kteří divočákovo utrpení jednou ranou ukončili.

Škoda na automobilu je minimálně čtyřicet tisíc korun, řidič naštěstí vyvázl bez zranění a policisté u něj vyloučili řízení pod vlivem alkoholu. Zabitý divočák zřejmě skončí na slavnostně prostřené tabuli Hubertské zábavy. Takže na své si přijdou akorát myslivci. Řidiči po něm zbyde jen zničený automobil a policistům práce.

Podle názoru myslivců a pracovníků Odboru životního prostředí při Městském úřadu v Rumburku se dá očekávat, že o setkání s divočáky v těchto měsících nebude nouze. I když Šluknovsko nepatří k těm oblastem, narozdíl od vnitrozemí, kde by byli divočáci přemnožení, je jich tu pořád dost na to, aby setkání s nimi nebylo nemožné. Při svých cestách za potravou se tak mohou snadno dostat do kolize s kterýmkoliv z řidičů.

Místa nejčastějšího výskytu divoké nebo srnčí zvěře je na Studánce, na silnici vedoucí z Rumburka do Šluknova a u obce Lipová.

Tisk Tisk | E-mail E-mail