Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Přeborníky kraje v judo také mladší žáci

autor: JkR

Po Tomáši Rákosníkovi (mláďata) a Karlu Schäferovi (starší žáci) se v sobotu 4. října stali v Chomutově přeborníky Ústeckého kraje pro rok 2003 další dva členové Judoklubu Rumburk, David Vodička a Jakub Hanek, a to v kategorii mladších žáků a ve váze do 34, resp. 42 kg. Osud obou byl v této soutěži velmi podobný. Oba nastupovali ve svých vahách jako favorité, oba měli shodně 9 soupeřů, oba také postoupili do finále jasnými vítězstvími na ipon (10 b.), ale hlavně, oba zvítězili po pěkných výkonech a způsobem, který zaujal všechny přítomné!

David se do finále probojoval přes Chybu z VTŽ Chomutov a Kindla ze Stadionu Teplice. V něm potom nedal šanci Valtrovi (Slavoj Litoměřice), nad nímž potom s velkou převahou zvítězil před limitem na ipon.

Jakub, který rovněž jasně porazil Dobiáše (Chomutov) a Andráše (SJ Litoměřice), však měl ve finále větší práci se Stroleným (SKP Most). Ve vyrovnaném zápase si udržoval mírnou převahu a nakonec si taktickým bojem vítězství na yuko (5 b.) udržel.

Současně s Krajskými přebory ml. žáků pořadatelé uskutečnili Veřejný oddílový přebor pro nejmladší kategorii – mláďata, ve kterém nastoupili také dva naši chlapci. Oba vybojovali shodně druhá místa, když ve váze do 36 kg Honza Havlas nejprve prohrál s Dudou (16. ZŠ Most) a potom porazil Studničku (Judo – Junior Teplice) a Tomáš Rákosník, který jako favorit váhy do 33 kg porazil postupně Klatovského, Dubicu (oba SKP Most) a Dostála (Severotuk Ústí n. L.), ve finále nečekaně prohrál s Poláškem (16. ZŠ Most), když opět použil svou oblíbenou chybu, se kterou již (přes varování svých trenérů) prohrál několikrát. Opět musíme konstatovat, že prohrál zcela zbytečně a připravil se tak o lepší výsledek.

Celková bilance naší čtyřčlenné minivýpravy je však úspěšná: dvě první a dvě druhá místa. A co je nejdůležitější- na mistrovství ČR se kvalifikovali tři naši přeborníci kraje – starší žák Karel Schäfer a mladší žáci David Vodička a Jakub Hanek. (Pro mláďata se tato mistrovství nevypisují, proto se ho nemůže zúčastnit další náš krajský přeborník Tomáš Rákosník.)

Tisk Tisk | E-mail E-mail