Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Václav Kosáček: „Zatím jsme neokusili hořkost porážky“

autor: -vlk-

Vzhledem k úspěšnému vykročení starších žáků do letošní sezony přinášíme krátký rozhovor s jejich trenérem Václavem Kosáčkem.

Jak proběhla letní příprava?

Přípravu na podzimní sezonu jsme zahájili 21.7.2003. Trénujeme třikrát týdně a v přípravě jsme sehráli také čtyři přátelská utkání. Kádr mužstva tvoří: brankaři Hambálek, Jurajda, Razák; obránci Kolář, Pokorný (kapitán mužstva), Pavlík, Pilko, Bednář, Posnar; záložníci Michel, Stodola, Krejčí, Ulmann, Farkaš, Dung; útočníci Chlada, Koloušek, Meszároš, Novák.

Příprava byla zaměřena na získání fyzické kondice, obratnost, vytrvalost, sílu a rychlost. Neméně důležitou součástí přípravy byla také technicko-taktická a psychologická příprava. Jak jsem již uvedl, součástí přípravy byla také čtyři přípravná utkání, z nichž jsme tři vyhráli (Teplice, Nový Bor a Horní Podluží) a jedno prohráli (Česká Lípa). Škoda jen, že příprava byla narušena odjezdy některých hráčů na tábory a dovolenou.

Jak jste spokojen s výsledky mistrovských utkání?

Hodnocení mistrovských utkání provedu pouze ve zkratce. První jsme sehráli doma se Sokolem Brozany. Výhra 2:1 byla poznamenána naší nervozitou, nesehraností. I tak jsme ale dokázali zvítězit. Druhé utkání jsme sehráli v Chlumci, kde jsme vyhráli 4:3, ačkoliv jsme už ve 40. minutě prohrávali 1:3. Zvrat v utkání přinesla naše lepší fyzická kondice, která se projevila zejména v závěru utkání. Vadou byla účast pouze dvanácti hráčů. Třetí utkání jsme hráli doma s Juniorem Děčín „B“. Toto utkání jsme zcela jasně vyhráli 7:0, a to zejména díky fyzické vyspělosti. Poprvé jsme nastupovali v kompletní sestavě, a to se také odrazilo v našem herním projevu. Ke čtvrtému utkání jsme zajížděli do Lovosic. I na hřišti tohoto soupeře jsme dokázali zvítězit 6:0, a to zejména díky výbornému vstupu do utkání, kdy jsme již v 15. minutě vedli 3:0. V dalším průběhu jsme hru již kontrolovali a nastříleli ještě další tři branky. Páté utkání doma s SK Březiny bylo naší jednostrannou záležitostí, o čemž svědčí i výsledek 11:0. Soupeře jsme nepustili do žádné gólové situace. K šestému utkání jsme zajížděli na hřiště RH Dubí a i tam jsme zvítězili 2:0. Samotné utkání bylo ovlivněno velmi slabým výkonem rozhodčího, který toleroval nečistou hru soupeře. Sedmé utkání jsme sehráli na hřišti prvního celku soutěže v Bílině. Lokomotivu jsme porazili 3:0, ačkoliv před utkáním bychom brali i bod. Díky našemu hernímu projevu jsme ale byli lepší a výhru si zasloužili. Tímto výsledkem jsme se posunuli na vedoucí pozici v tabulce, když jako jediný účastník jsme doposud neokusili hořkost porážky. Soutěž vedeme právě před celkem Lokomotivy Bílina o tři body při skóre 35:4.

V čem vidíte příčinu těchto výsledků?

Musím konstatovat, že mužstvo hraje jako celek a opírá se o dobrou kondici a dobrý herní projev.

Tisk Tisk | E-mail E-mail