Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velký úspěch vernisáže „Spolku přátel umění“

autor: - ES -

Výstava Spolku přátel umění v Rumburku byla ve čtvrtek 10. října zahájena originálním vystoupením mladé zpěvačky Jany Vébrové z Varnsdorfu, která svůj jedinečný pěvecký výkon doprovázela hrou na harmoniku. Posluchače její  pojetí nadchlo. Nebylo to však jediné příjemné překvapení, které na návštěvníky vernisáže čekalo.

Slavnostním přestřižením pásky se všem otevřel nádherný pohled. Síň letos dýchá slavnostní atmosférou, očím lahodí každý z vystavených exponátů. Atmosféra výstavy je vskutku neopakovatelná. Žánrově různá umělecká díla tvoří harmonický celek a kompozice místnosti dává vyniknout každému z nich. Krása detailu se snoubí s ladností tvarů, barvy umocňují hřejivou náladu.

Návštěvníci byli též pozváni k bohatým stolům – pohoštění připravili společně vystavující umělci. Esteticky naaranžované změnilo vstupní halu muzea. Počet návštěvníků předčil očekávání. Také vystavujících umělců bylo více a nabídka pro návštěvníky tudíž široká. Zastoupeny jsou podmalby na skle, malby na dřevo, keramická dílka, umělecké fotografie, olejomalby, dekorativní stromky, víceúčelové krabice, kolorované perokresby, malované hedvábí, …

Některá dílka jsou prodejná, proto neváhejte a přijďte si v předstihu vybrat hodnotný vánoční dáreček. Doufáme, že návštěvníci vernisáže nebyli jediní a na této zdařilé výstavě se ještě s mnoha dalšími setkáme. Otevřeno je od středy do neděle od 9.00 do 15.00 hod., ve středu do 17.00 hod. Výstava končí 1. listopadu 2003.

Tisk Tisk | E-mail E-mail