Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Veterinární klinika v Rumburku zanedlouho v provozu

autor: Gabriela Doušová

Po úterní kolaudaci již nic nestojí v cestě zahájení provozu nové veterinární kliniky v Rumburku. Ta byla vybudována během několika měsíců ve starém obytném bloku v objektu bývalých kasáren.

Představitelé města Rumburka již delší dobu přemýšleli o vhodném využití těchto budov a proto ve chvíli, kdy se k nim donesla informace, že známý mimoňský veterinář hledá další objekty k provozování své praxe, neváhali a nabídli mu je ke koupi. Díky přístupu města Rumburku tak bude pro občany zajištěna další kvalitní služba, která nemá na Šluknovsku obdoby, a navíc došlo k rekonstrukci další části zdevastovaného objektu bývalých kasáren.

„Nabídku města Rumburka jsem přijal s radostí. Značná část mé klientely totiž pochází právě ze Šluknovska, a proto jsem přivítal možnost rozšířit svou praxi do této oblasti,“ říká MVDr. Vepřek. „Moji pacienti a jejich páni tak nebudou muset kvůli běžnému rentgenovému či ultrazvukovému vyšetření dojíždět až do Mimoně, ale tato vyšetření jim budou poskytnuta již zde.“

Tato klinika však nabízí daleko širší sortiment odborné lékařské péče, než je běžné. Kromě ultrazvuku a rentgenu je vybavena i EKG, přenosným rentgenem, kterým lze vyšetřit například i krávu či koně. Její předností je také hematologická a biochemická laboratoř, kde je vyšetření krve nemocných zvířat prováděno na počkání.

Pacientům, kteří se musí podrobit operaci, je poskytována inhalační anestezie, která je daleko šetrnější než injekční. A pro ty, které je nutno po operaci nějakou dobu sledovat, je na klinice zřízen pooperační pokoj.

„Na této klinice jsme schopni provádět spoustu náročných vyšetření a ošetření psů, koček, krav, prasat, koní a jiných. Pokud si však zdravotní stav zvířete vyžaduje náročnější zákrok, převážíme ho vlastními vozy na specializovanou kliniku do Mimoně,“ vysvětluje MVDr. Vepřek.

Naopak, pokud je nutné urgentně operovat v Rumburku, je doktor Vepřek schopen s celým týmem dorazit na rumburskou kliniku z Mimoně během třiceti až čtyřiceti minut. Záleží na počasí a stavu silnic. Aby péče o zvířecí pacienty byla stoprocentní, je na rumburské klinice zajištěna 24hodinová pohotovostní služba.

„Vždy tady je veterinář a technik, kteří zajistí ošetření zvířete v kteroukoliv denní či noční dobu nebo jeho převoz do Mimoně,“ dodává veterinář.

Mimoňská klinika je navíc vybavena laboratorním přístrojem Laser – Cyte nejen pro klasické hematologické a biochemické vyšetření, ale i pro vyšetření elektrolytů a hormonů. Takto vybavená laboratoř je ve veterinární medicíně v republice jediná. Pro operaci kloubů slouží moderní artroskop a přístroj FACO je určen pro operace očních čoček. Kromě toho je vybavena špičkovým ultrazvukovým přístrojem ALOCA 4000. Tyto přístroje jsou v republice jen čtyři, z toho tři slouží pro humánní medicínu a jen jeden pro veterinární, právě ten mimoňský. Tato „mašinka“ je vybavena sondami pro vyšetření dutiny hrudní a břišní, pro vyšetření oka a kardiologická vyšetření. Navíc je vybavena cíleným barevným Dopplerem, díky čemuž získají lékaři dokonalý přehled o poškození srdce nemocného zvířete.

Při náročných operacích, například očí či kloubů, spolupracuje Dr. Vepřek se specialisty z celé republiky. „Vracíme zvířatům zrak a schopnost bezbolestné chůze, vracíme jim zdraví,“ říká MVDr. Vepřek, ale dodává, „přesto by si každý chovatel měl uvědomit, že by se svým miláčkem neměl chodit k veterináři až ve chvíli, kdy jeho zvíře přestane žrát nebo jen zvrací, až když přestane chodit nebo prokazuje známky nemoci. Například citlivý chovatel psa by měl mezi jeho sedmým a osmým rokem (u velkých plemen mezi 5. – 6. rokem) přijít na preventivní vyšetření. To je chvíle, kdy je nejvyšší čas odhalit u zvířete závažná onemocnění kloubů, ledvin, srdce nebo třeba i cukrovku. Vhodnou dietou a úpravou režimu tak můžeme předejít závažnějším formám choroby nebo jejímu rozvinutí, a chránit tak zvíře před bolestí a utrpením. A nakonec i chovatel tuto investici ocení, protože se vyhne dalším náročným a finančně nákladným vyšetřením a operacím svého miláčka.“

Kromě toho, že tato veterinární klinika bude sloužit široké veřejnosti, bude poskytovat veterinární péči i zvířatům ze záchytných kotců v Rumburku.

Ordinační hodiny – každý den od 11 do 13 a od 16 do 19 hodin. Pohotovostní služba po celých 24 hodin.

Telefon na kliniku: 603 552 221.

rn0306_1
Tento moderně a špičkovou technikou vybavený operační sál v nové veterinární klinice v Rumburku je určen i pro ty nejnáročnější operace zvířecích pacientů. foto gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail