Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Evropy bez hasičů nejedeme!

autor: gdo

Vstup České republiky do Evropské unie náležitě oslavili i hasiči z obou stran hranic. Rumburští totiž uspořádali velkolepou cyklistickou akci pro více jak sto lidí po hasičských zbrojnicích na české i německé straně.

„Říkali jsme si, že když už jednou do té Unie vstoupíme, měli bychom se lépe poznat,“ vysvětluje starosta rumburských hasičů Otto Zeisl. „Chtěli jsme porovnat, kdo má jakou techniku a jaké vybavení, abychom v případě potřeby věděli, kde hledat pomoc. Tu ale nepotřebujeme jen my, ale i Němci. Například v sousedním Seifhennersdorfu mají velký nedostatek mladých hasičů a ti staří potřebují při zásahu pomoc od svých kolegů, ať již jsou   odkudkoli.“ Aby se lépe poznali, vydal se na cestu od rumburské hasičské zbrojnice dlouhý had cyklistů – hasičů na poznávací výpravu do zbrojnic v Jiříkově, Neugersdorfu, Leutersdorfu, Spitzkunnersdorfu, Grossschönau, Varnsdorfu a Seifhennersdorfu. Všude na ně čekalo přátelské přijetí a lahodné občerstvení.

Na státních hranicích byly starostou Rumburka Ing. Sykáčkem a starostkou Seifhennersdorfu paní Karin Berndt přestřiženy pásky v barvách státních vlajek Česka i Německa a na důkaz vzájemného přátelství a spolupráce spojili hasiči své hasičské proudnice. Oba starostové se též vydali na cyklistickou túru s „Hasiči do Evropy“, stejně jako starosta Varnsdorfu Ing. Josef Poláček a dalších 120 lidí. Nejvzdálenější hasiči přijeli až ze Spolany Neratovice. „Příští rok bychom chtěli podobnou akci uspořádat znovu,“ plánuje Otto Zeisl. „Ale trasa bude trošku jiná. Budeme totiž muset navštívit své kolegy ve Šluknově a v Sohlandu. A podle ohlasů, které máme již dnes, očekáváme, že příští rok bude akce daleko větší než letos,“ dodává spokojeně.

Tisk Tisk | E-mail E-mail