Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kapesní zloději řádí!

autor: gdo

Policie České republiky varuje občany před kapesními zloději. V poslední době byl zaznamenán zvýšený nárůst těchto trestných činů.

Například v jedné rumburské prodejně odcizil neznámý pachatel 7. května kolem 15. hodiny z kabelky jedné   zákaznice peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Poškozené tak vznikla škoda 26.420 korun. Takového zloděje je pak velmi obtížné dopadnout. Nezastaví se před nikým a před ničím, suverénně okrade ženu i muže, ale i malé dítě nebo starší osobu. Zabránit kapsářům v jejich činnosti můžete ale i vy! Dodržujte jen několik zásad.

Nenoste peněženky a doklady volně v kapsách kalhot a kabátů, ukládejte je vždy až na dno svých tašek a kabelek. Hlídejte si své kabelky, nikde je neodkládejte a nenechávejte bez dozoru. Vždy je pečlivě uzavřete, nejlépe na zip. V davu lidí nebo tlačenici  si je vždy přidržujte pod ramenem. Neukládejte si cenné věci do batůžku na zádech, batůžek si hlídejte a při větším srocení lidí ho nenoste na zádech. Větší finanční hotovost nenoste na jednom místě, ale rozdělte ji na   několik obnosů a ty ukryjte různě ve svých taškách a ošacení. Čísla platebních karet si nikam nezapisujte, ani do mobilních telefonů, peněženek a podobně.

Krádež neprodleně ohlaste na Policii České republiky. Všímejte si svého okolí. Buďte bdělí!

Tisk Tisk | E-mail E-mail