Kapesní zloději řádí!

Tištěné noviny 10/2004 | 20. 5. 2004 | Nezařazené

autor: gdo

Policie České republiky varuje občany před kapesními zloději. V poslední době byl zaznamenán zvýšený nárůst těchto trestných činů.

Například v jedné rumburské prodejně odcizil neznámý pachatel 7. května kolem 15. hodiny z kabelky jedné   zákaznice peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Poškozené tak vznikla škoda 26.420 korun. Takového zloděje je pak velmi obtížné dopadnout. Nezastaví se před nikým a před ničím, suverénně okrade ženu i muže, ale i malé dítě nebo starší osobu. Zabránit kapsářům v jejich činnosti můžete ale i vy! Dodržujte jen několik zásad.

Nenoste peněženky a doklady volně v kapsách kalhot a kabátů, ukládejte je vždy až na dno svých tašek a kabelek. Hlídejte si své kabelky, nikde je neodkládejte a nenechávejte bez dozoru. Vždy je pečlivě uzavřete, nejlépe na zip. V davu lidí nebo tlačenici  si je vždy přidržujte pod ramenem. Neukládejte si cenné věci do batůžku na zádech, batůžek si hlídejte a při větším srocení lidí ho nenoste na zádech. Větší finanční hotovost nenoste na jednom místě, ale rozdělte ji na   několik obnosů a ty ukryjte různě ve svých taškách a ošacení. Čísla platebních karet si nikam nezapisujte, ani do mobilních telefonů, peněženek a podobně.

Krádež neprodleně ohlaste na Policii České republiky. Všímejte si svého okolí. Buďte bdělí!

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2004/05/20/kapesni-zlodeji-radi/