Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mezin. VC Vdf se změnila v přebor rumburských judistů

autor: JkR

Doslova v přebor Judoklubu Rumburk se změnila soutěž judistů ve váze do 38 kg mladších žáků na silně obsazené mezinárodní soutěži VC Varnsdorfu, v níž startovalo celkem 367 závodníků. Mimo početné domácí konkurence zde startovali též borci ze šesti mužstev SRN a dvou polských.

Ve výše uvedené váze byli v 17členném poli jaksepatří vidět i tři naši závodníci, když se všichni probojovali do semifinále! V něm porazil Tomáš Rákosník Honzu Havlase a David Vodička jabloneckého Jakubíka. Cestou do semifinále zdolal Rákosník Ondru (Sakura Liberec) a Bukovského (Liaz Jablonec), Havlas dva Němce – Holdinghausena (Turbuine Zittau) a Tuppasche (1. Spremberger JC) a Vodička další dva Němce – Kiliana (Auer JC) a Köhlera (1. Spremberger JC). V rumburském finále pak, ještě než se stačil rozkoukat, překvapil Vodička Rákosníka efektně provedeným chvatem se-oi-nage a vyhrál tak na ipon. V boji o třetí místo pak Havlas prohrál s vítězem opravných kol, děčínským Maškem, což byla v této váze naše jediná porážka.

O váhu výše (do 42 kg) startoval náš mistr ČR Jakub Hanek a měl v ní devět soupeřů. Nejprve porazil hladce Grössera z Dynama Jüterborg a potom dalšího Němce Sobolowskiho (1. Sprem-berger JC). V semifinále zdolal nebezpečného Šťastného z Jablonce. Ve finále se utkal s Pekárkem (Stadion Teplice) a po tuhém boji mu těsně podlehl, když ztrátu za akci soutěže, oceněnou juko (5 b.), již přes veškeré úsilí nedohnal. Vybojoval tak 2. místo.

V kategorii mláďat ve váze do 26 kg bojoval mezi 12 závodníky Radek Vyčítal. Nejprve v prvním kole prohrál s Levým z teplického Junioru a pak se v opravných kolech probojoval přes Nováka (Sakura Liberec) a Poláka Jasiňského (Pila) až do boje o třetí místo, kde však podlehl Čermákovi ze Stadionu Teplice a bronzová medeaile mu tak unikla.

Naše malá účast v soutěži byla bohužel ovlivněna nemocemi a jinými různými důvody, a tak nakonec startovala pouze pětice našich závodníků s celkovou bilancí 1x zlato, 2x stříbro a 2x „brambor“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail