Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nadace EURONISA pomáhá stále více

autor: gdo

Nadace EURONISA letos na jaře vyhlásila veřejné kolo rozdělování nadačních příspěvků pocházejících z benefičních akcí, výnosů Nadačního investičního fondu a darů sponzorů pro projekty ze sociální, zdravotní, kulturní nebo vzdělávací oblasti. Předběžně bylo pro toto kolo vyčleněno 500 tisíc korun.

Celkem o podporu požádalo 89 neziskových organizací, z toho 40 nových, a to v celkové výši 3,3 milionu korun, což je o 25 % žádostí více než loni.

Kolik neziskových organizací bude skutečně podpořeno, bude známo až po zasedání správní rady nadace 24. května tohoto roku.

Nadace EURONISA působí v Euroregionu Nisa desátým rokem a každoročně se jí daří navyšovat celkovou sumu rozdělovaných peněz. K příjmům od firemních dárců, výnosů prostředků z Nadačního investičního fondu a výtěžku benefiční aukce se v tomto roce přiřadí i výtěžek z nové regionální veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, který se očekává ve výši 400 tisíc korun.

Letos již byla na Šluknovsku z prostředků Nadace Euronisa částkami po 12.500 korunách podpořena Agentura Pondělí ze Šluknova a Farní charita Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail