Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poselství Karin Berndt

autor: Karin Berndt

Poselství Karin Berndt, starostky Seifhennersdorfu, rumburským občanům

Srdečně blahopřejeme k přičlenění do Evropské unie

Vážený pane starosto,

milé občanky a občané našeho sousedského města Rumburka,

vstup Vaší země do Evropského společenství dnešním 1. květnem 2004 znamená historickou a významnou událost. Také města Rumburk a Seifhennersdorf, jako dosud zahraniční sousedská města, se díky této události k sobě o velký kus ještě více přiblíží. S rozšířením Evropské unie přijdou zajisté i mnohé změny, které se budou týkat především občanů. Těším se na to, že společně budeme moci mnoho dobrého vytvořit a přeji si, aby z našeho přátelství a spolupráce, které nás spojí, vzešly pouze přednosti a pozitivní rozvoj pro lidi.

Toto historické rozhodnutí posílí Evropskou rodinu. Jako přátelé a partneři v Evropě se musejí Česko a Německo spojit s cílem vytvořit významnou, solidární a demokratickou Evropu.

Po mnoha letech našich dobrých sousedských vztahů obou měst by chtěl Seifhennersdorf vytvořit ještě pevnější spojení, a to formou partnerské smlouvy s Rumburkem. Váš dnešní vstup do EU se nám zdá jako důstojný důvod pro uvedení společného partnerství ve skutečnost.

Mám vyřídit srdečné pozdravy a přání na úspěšnou spolupráci a těším se, že se společně bude dobře dařit všem občanům obou měst.

Seifhennersdorf
1. květen 2004
Vaše Karin Berndt
starostka města
Tisk Tisk | E-mail E-mail