Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Proč umírají stromy před Zeleným stromem?

autor: gdo

Letošní zima byla poslední pro dvě krásné vzrostlé konifery rostoucí před restaurací Zelený strom v Rumburku. Ani jarní sluníčko nezabránilo reznutí a opadávání jehličí, a tak na radu odborníka byly konifery zlikvidovány a místo nich vysazeny dva javory.

„Nemáme tušení, proč oba stromy uhynuly,“ říká provozní restaurace Milan Rodinger. „Půda v těchto místech není sice moc výživná, ale podle zahradníka, se kterým jsme se radili, by i taková půda měla jehličnanům stačit. Ujistil nás, že nově vysazeným javorům by se zde mělo dařit dobře,“ dodává.

Otázkou zůstává, proč najednou chřadnou i další jehličnaté stromy, které oddělují zahrádku restaurace od přilehlého parkoviště. I zde již musel být jeden strom zlikvidován a další chřadne. „Je možné, že nám je někdo zalévá něčím, po čem hynou,“ zamýšlí se nad tím Milan Rodinger. Ale na druhou stranu se ptá: „Proč by to kdo dělal? Vždyť ty stromy nikomu neubližují a nepřekážejí.“

Naopak, vytvářejí milé zákoutí na frekventované rumburské ulici a zvláště v létě, kdy je zde otevřena zahradní restaurace, je v jejich stínech velice příjemně. Bude trvat několik let, než nově vysazené javory budou poskytovat návštěvníkům příjemný stín. Lze jen doufat, že je nepostihne stejně smutný osud jako jejich jehličnaté předchůdce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail