Srážka vlaku s automobilem se obešla bez zranění

Tištěné noviny 10/2004 | 20. 5. 2004 | Nezařazené

autor: gdo

Takzvaný studentský vlak, který každé ráno přepravuje studenty z Dolní Poustevny, Velkého Šenova a Šluknova do škol v Rumburku, v pondělí 3. května do svého cíle nedojel. Na nechráněném železničním přejezdu v Rumburku ve směru na Dolní Křečany se s ním střetl v 7.18 hodin osobní vůz Ford Escort. Řidič osobního vozidla, který přehlédl signalizační zařízení a vjel tak na přejezd přímo před vlak, může mluvit o štěstí. Vlak zasáhl pouze přední část automobilu, takže obě osoby přepravující se v něm utrpěly pouze lehká zranění a pořádný šok. Ani ve vlaku, kde v té době sedělo více jak 170 osob, nebyl nikdo zraněn. Cestující však museli vystoupit a do svého cíle doputovat po kolejích pěšky. Na vlakové soupravě došlo ke škodě ve výši přibližně 50 tisíc korun a na osobním vozidle rovněž 50 tisíc korun.

Poznámka: Měla jsem to „štěstí“, že jsem ve zmíněném vlaku zrovna cestovala do práce. Musím v této souvislosti ocenit přístup vlakvedoucího pana Laláka, který skvěle zvládl celou situaci. I díky jeho klidnému a citlivému jednání s cestujícími nikdo z nich nepropadl panice, cestující ukázněně a bez nervozity opouštěli vlak. Těm méně pohyblivým pomáhal vystupovat, aby zabránil případným úrazům. Uklidňující bylo i to, že se na místo havárie dostavila rychlá záchranná služba již čtyři minuty po nahlášení havárie a o tři minuty později hasiči z Rumburku a Šluknova. Do deseti minut byli na místě policisté.

Přístup všech těchto lidí a záchranných složek mě uklidnil. Věřím, že kdyby snad někdy došlo k podobné havárii s horšími následky a se zraněnými, nezůstali by ranění bez pomoci déle než několik minut a že by mnohým z nich byl zachráněn život a zdraví.

Nevím jak jinak za jejich práci poděkovat než prostým díky, díky za to, že jste a pomáháte!

Gabriela Doušová

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2004/05/20/srazka-vlaku-s-automobilem-se-obesla-bez-zraneni/