Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zkoušky z dospělosti jsou již v plném proudu

autor: gdo

Rozpustilé a rozdováděné maškary poskakující po rumburských ulicích a lahodnými hlásky mámící z lidí pár drobných mincí na maturitní večírek jsou předzvěstí blížících se maturitních zkoušek. Zatímco někteří studenti se snaží vstřebat do svých hlav celé čtyřleté studium během jednoho jediného svatého týdne, jiní studenti již před maturitními komisemi skládají svou první zkoušku z dospělosti.

Na Střední zdravotnické škole v Rumburku studentky právě v těchto dnech procházejí praktickou částí maturitní zkoušky, teoretické znalosti předvedou v příštích dnech. Celkem k maturitě půjde 42 budoucích zdravotních sester a na jejich místa by v září mělo zasednout padesát nových kolegyň.

Rumburské gymnázium se letos rozloučí s 67 maturanty, ale v novém školním roce by mělo do prvních ročníků zasednout dalších devadesát studentů.

Na Obchodní akademii a Obchodní škole Rumburku maturuje padesát pět studentů ze tří tříd, z toho dvě z denního studia a jedna z dálkového. Nových přírůstků bude o něco méně, pouhých třicet.

Před maturitní komisí Středního odborného učiliště polygrafického v Rumburku se zapotí 27 maturantů. Do prvních ročníků střední školy a odborného učiliště polygrafického bylo přijato 245 studentů.

Střední lesnickou školu ve Šluknově opustí zanedlouho 41 čerstvých lesníků a dalších 49 jich po prázdninách přibyde. Střední odbornou školu v témže městě opustí čerstvé maturantky v oboru Podnikání v oblasti obchodu a služeb a v oboru Sociální péče.

Tisk Tisk | E-mail E-mail