Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti jsou plné soucitu a lásky

Překvapení a dojetí cítí člověk, který je svědkem charitativní činnosti žáků ZŠ U Nemocnice v Rumburku. Škola vyhlásila veřejnou sbírku oděvů, hraček, školních potřeb a obutí na podporu dětí v uprchlických táborech v Červeném Újezdě a z Bělé.
Během jednoho týdne se ve sborovně školy sešlo několik pytlů a krabic skutečně kvalitního oblečení, bot a především hraček, které potěší a zahřejou u srdíčka malé utečence ze zemí Dálného a Středního východu.
„V dětech je obrovské množství soucitu a radosti z toho, když mohou, zvláště teď před Vánoci, někoho podarovat,“ říká organizátorka sbírky Mgr. Táňa Vítová. „Letos je to již pošesté a přesto děti přinášejí pořád ohromné množství věcí. Nejsou to však hadry a zničené hračky, ale opravdu kvalitní, vyprané a nerozbité věci, což obzvlášť oceňujeme,“ dodává Mgr. Vítová.
Poprvé škola pořádala veřejnou sbírku při povodních na Moravě v roce 1995, později na humanitární pomoc v Kosově a Bosně a poté vždy, když bylo zapotřebí pomoci slabším a potřebnějším.

Tisk Tisk | E-mail E-mail