Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Firma JVB Engineering získala cenu hoteliérů

Nečekaný úspěch příjemně zaskočil rumburskou firmu JVB Engineering, s.r.o., která získala na veletrhu pro hotelnictví a gastronomii HORECA 2004 v Praze hned dvě vysoká ocenění. Jedním z nich je „Exponát HORECA“, kterou firmě udělila odborná porota při příležitosti veletrhu, a dále druhé místo v soutěži Produkt roku, kterou uděluje sdružení podnikatelů v pohostinství a cestovním ruchu HO.RE.KA. ČR (Hotelnictví, restaurace a catering, pozn. red.). Obě ceny společnost převzala za čističky vzduchu Vision Air firmy Euromate, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců těchto zařízení v Evropě.
Veletrh se konal v prvním listopadovém týdnu v prostorách Veletržního paláce a znovu se zde se svými expozicemi setkali a představili majitelé, provozovatelé a dodavatelé hotelů, penzionů, restaurací, kaváren, barů a dalších zařízení hotelového typu. Veletrh HORECA je již tradičně místem setkávání špičkových odborníků a obchodníků v oboru a letos se na něm představilo přes osmdesát firem dodávajících své výrobky a služby do hotelnictví a gastronomie. Firma JVB Engineering se s holandským výrobkem od firmy Euromate, který jako jediná zastupuje na českém trhu, přihlásila do soutěže s výrobky mnoha renomovaných firem.
„Obě dvě ocenění pro nás byla velice příjemným překvapením,“ vysvětluje ředitel společnosti JVB Ing. Jan Bradáč. Radost totiž byla o to větší, že byla nečekaná. „Skutečně jsme netušili, že bychom v takové konkurenci mohli nějakou cenu získat. Teprve když nás vyzvali, abychom se dostavili před předáváním cen k pódiu, začali jsme mít nějaké mlhavé podezření,“ dodává s úsměvem. „Ale je však důležité říci, že čistička vzduchu Euromate Vision Air není naším výrobkem, ale výrobkem holandské firmy Euromate. My jsem jen výhradním dovozcem těchto zařízení pro Českou republiku,“ doplňuje Ing. Bradáč informaci.
Čističky vzduchu Euromate jsou vyhledávané mezi hoteliéry a restauratéry především díky své výborné schopnosti odstranit ze vzduchu částice cigaretového dýmu a nepříjemné pachy, ale i alergeny a prachové a pylové částice. Kromě toho jsou nejnovější čističky řady Vision Air vybaveny dodatečným příjemným osvěžovačem vzduchu. Specialitou firmy Euromate jsou však i dentální čističky vzduchu Grace Dental pro zubní ordinace, které kromě prachu, bakterií, virů, spór plísní a zápachů zachycují i částice kovů, úlomky keramiky a díky speciálnímu filtru především páry těžkých kovů, zejména rtuti, které se uvolňují při práci s amalgámem. Ten může v uzavřených prostorách zubních ordinací a laboratoří způsobit zvýšenou koncentraci rtuťových par ve vzduchu a vyvolávat tak dlouhodobé poškození zdraví, zejména zdravotnického personálu.
Firma JVB Engineering, s.r.o. se sídlem v Rumburku, která funguje na českém trhu již od roku 1992, zaměstnává v současné době 24 lidí. Kromě dovozu výrobků holandské firmy Euromate se specializuje i na prodej a servis kancelářské a výpočetní techniky a dodávky v oblasti technického zařízení budov. V oblasti výpočetní techniky se zabývá především dodávkami komplexního řešení pro firemní zákazníky, zajišťuje veškerý servis dodaných výrobků a technologií a non stop poradenskou a servisní linku. Pro uživatele počítačů z řad domácích zákazníků firma disponuje dvěma specializovanými prodejnami v Rumburku a ve Varnsdorfu. V rumburském sídle firmy JVB je kromě vedení společnosti i obchodní a servisní oddělení. V divizi technických zařízení budov se společnost zabývá komplexními dodávkami v oblasti silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace a měření a regulace se zaměřením na monitorování a řízení průmyslových a energetických procesů, regulaci vzduchotechniky a ústředního vytápění. V obou těchto oblastech společnost patří k předním dodavatelům v našem regionu.
Úspěch firmy na veletrhu HORECA se příznivě promítne i do jejích obchodních plánů. „Naším cílem, společně s holandskými partnery, je dosáhnout minimálně 25% podílu na trhu s čističkami vzduchu v České republice. Je to velký úkol, ale ne nesplnitelný,“ dodává ředitel společnosti Ing. Bradáč.

Tisk Tisk | E-mail E-mail