Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lesničtí tovaryši uctili sv. Huberta

Oslavy svátku svatého Huberta, patrona všech myslivců, každoročně náležitě oslavují studenti Střední lesnické školy ve Šluknově a již tradičně jsou při těchto velkolepých oslavách lesničtí tovaryši pasováni do stavu lesnického a mysliveckého.
Vše začíná příjezdem Hubertovy družiny v čele s písařem a zároveň mluvčím všech střelců, sokolníků, psářů a jezdců ke škole, kde jsou přivítáni ředitelem školy Milanem Janouškem a celým pedagogickým sborem. Poté, co zde všichni společně uctili učení lesnické, přesunul se průvod před šluknovskou radnici, aby pozdravil starostu města Ing. Kořínka. Ale o troubení z lesních rohů a slavnostní salvy nebyla ochuzena ani radnice v Rumburku, kde studenti pozdravili zdejší představitele města v čele se starostou Ing. Sykáčkem.
Členy Hubertovy družiny jsou většinou žáci čtvrtých a třetích ročníků, ovšem cti stát se svatým Hubertem se dostane pouze osobě bezúhonné a fyzicky zdatné, která musí disponovat krásným hlasem a nesmí jí chybět vousy.
Hubertská jízda poté končí Hubertskou zábavou, letos ve Starých Křečanech, kde žáci čtvrtých ročníků předají štafetu svým o rok mladším kolegům.

Tisk Tisk | E-mail E-mail