Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prohlášení Regionálního sdružení ODS Ústeckého kraje

V médiích se během posledních hodin objevilo několik informací o probíhajících koaličních jednáních mezi vedením regionálních organizací ODS a ČSSD na téma budoucího uspořádání Zastupitelstva Ústeckého kraje. Vzhledem k tomu, že tyto informace mohou vyvolat nejrůznější domněnky a spekulace, důrazně prohlašujeme, že jediná prvotní schůzka, která po krajských volbách dosud proběhla, měla především zdvořilostní charakter a v žádném případě nešlo o zahájení jednání o povolební koalici.
Připomínáme, že voliči přiřkli během víkendových voleb členům ODS celkem 28 mandátů v Zastupitelstvu Ústeckého kraje, a to znamená nadpoloviční většinu.
Opakujeme, že v žádném případě nejsme ochotni jakkoli spolupracovat s KSČM. Nemáme v úmyslu bránit se naopak spolupráci s kolegy z ČSSD v těch oblastech, které představují jednoznačný průnik volebních programů a v nichž se během dosavadních čtyř let spolupráce na rozvoji kraje osvědčila. „V takovém případě však hodlám od předsedy vlády a stávající hlavy ČSSD požadovat místo dosavadních slibů skutečné garance vládní pomoci našemu kraji, který je znevýhodněn strukturálním postižením a vysokou nezaměstnaností,“ řekl předseda RS ODS a hejtman Ústeckého kraje ing. Jiří Šulc.
Oficiální jednání o podobě spolupráce v Zastupitelstvu Ústeckého kraje chceme zahájit až po definitivním skončení voleb do Senátu.
Pavel Vilím,
regionální manažer ODS

Tisk Tisk | E-mail E-mail