Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nadace EURONISA rozdělila v podzimním veřejném kole přes 448 tisíc korun

V pondělí 22. listopadu se správní rada Nadace EURONISA zabývala na svém setkání mimo jiné i rozdělením finančních prostředků neziskovým organizacím. Z celkového počtu 50 žádostí jich bylo podpořeno 32. V podzimním veřejném kole bylo rozděleno 448400 Kč. V tomto roce Nadace EURONISA určila k rozdělení částku 1425795 Kč.
V podzimním kole byla podpořena Agentura PONDĚLÍ, Občanské sdružení ze Šluknova. Příspěvek od nadace jí pomůže začleňovat osoby s mentálním, psychickým či fyzickým postižením do života místní komunity. Dalším příjemcem peněz se stalo liberecké Sdružení rodičů při Škole J. A. Komenského na projekt „Čtyři kluby pod jednou střechou“ zaměřený na materiální podporu činností klubů, které navštěvují jak děti z úplných, tak i rozvrácených rodin. Cílem klubů je podchytit děti školního věku ke kulturním a sportovním činnostem. Občanské sdružení Senior obdrželo finanční příspěvek na pomoc jabloneckým seniorům, kteří díky tomu budou moci žít co nejdéle ve své vlastní domácnosti nebo domácnosti svých blízkých.
Nadace EURONISA za dobu své činnosti již rozdělila více než 7,7 milionů korun mezi 149 organizací na 410 projektů. Vznikla v roce 1995 z impulzu libereckého Sboru Jednoty bratrské a jejím úkolem je podporovat aktivity zejména z oblasti sociální, kulturní a vzdělávací na území české části Euroregionu Nisa.

Tisk Tisk | E-mail E-mail