Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Netradiční jazykový kurz odstraňuje bariéry mezi lidmi

Ve Šluknovském výběžku na jaře proběhne v pořadí osmý netradiční jazykový kurz pro pět desítek účastníků z české i německé strany hranice. V Horním Podluží ho v březnu a dubnu pořádá Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska (TUR) z Lipové a Spolek pro rozvoj regionu „Horní Mandava / prameny Sprévy“ z Eibau.
Stálí i noví zájemci o výuku německého a českého jazyka se setkají v rekreačním středisku HOPO v Horním Podluží po dva víkendy za sebou, 19.-20. 3. 2005 a 2.-3. 4. 2005. „V několika malých skupinkách pro začátečníky a pokročilé si nenásilnou formou rozšíří znalost jazyka svých sousedů. Díky zkušeným lektorům není rozhodující věk přihlášených. Kromě výuky je připraven kulturní program a společný výlet,“ přibližuje program kurzu Filip Mágr, koordinátor projektů Společnosti TUR.
Neobvyklé česko-německé jazykové kurzy pořádá Společnost TUR od roku 2001. Jejich cílem je překonat vlastní obavy a získat přátele na obou stranách hranice. Více informací o netradičním jazykovém kurzu lze získat na www.sluknovsko.unas.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail