Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk už zná své MISS 2005

V. ročník soutěže Miss poupě města Rumburku a Dívka roku 2005 v sobotu 26. února v sále restaurace Dymník se nesl v duchu královského plesu.
Ceremoniář zahájil soutěž místních dam jejich představením samotnému panu králi, místnímu starostovi panu Sykáčkovi, který usedl do poroty. Dámy byly rozděleny do tří poselstev neboli kategorií a při úvodní promenádě se představily také zbývajícím členům poroty, tedy ředitelce DDM Rumburk paní Švábové, zástupcům sponzorů – paní Hahnelové a panu Tupému a tančícímu mistrovi panu Kalnému. Kratochvílná zábava tedy začala slavnostním soubojem šermířů ze Starých Křečan, při kterém se tajil dech. Poselstvo Půlnočního království, poselstvo Lesního království i nejmladší poselstvo Království nebes odpovídalo na záludné otázky, kterými je trápil ceremoniář. Také byste hravě před davem obecenstva dovedli hbitě odpovídat? Jaká je vaše oblíbená barva, květina, film, herečka, zpěvák či píseň? Koho byste chtěli za životního partnera a jaký je váš životní sen? Odvážné dámy nezaváhaly a odpovídaly. Jejich první soutěžní disciplína tak byla za nimi a před následující volnou disciplínou jim oddech umožnilo vystoupení tanečního kroužku při DDM Free-life. V následující volné disciplíně se dámy zcela proměnily. Fantazie jejich vystoupení byla pestrá, a tak jsme měli možnost vidět třeba mažoretky, společenský tanec, aerobik, zpěv, princeznu ze mlejna, Šárku Vaňkovou, hru na housle či výrazový tanec a další a další. Nikdo z přítomných se nemohl ani na vteřinku nudit, každý si přišel na své. A podle toho také vypadala atmosféra v sále, kde to úžasně vřelo. Pro oko diváka byla připravena módní přehlídka Rozmarné léto, kterou předvedly zástupkyně varnsdorfského středního učiliště. Soutěžící dámy se tak rychle mohly připravit k výstupu velmi odvážnému a tím byla promenáda v plavkách. Oblíbená soutěžní disciplína probíhala za obrovského potlesku diváků, jenž dodal odvahu i těm nejmenším. Poslední oddych pro soutěžící umožnilo vystoupení trubadúra z muzikálu Noc na Karlštejně, kterého předvedl Roman Liščák. Poslední soutěžní disciplínu (playback show) předvedlo Poselstvo Půlnočního království. Najednou jsme na pódiu viděli Helenku Vondráčkovou, Holki nebo Dádu Patrasovou. K závěrečnému zpestření programu nastoupila varnsdorfská taneční skupina Hardbreakers pod vedením tančícího člena poroty pana Kalného. Zatímco se porota radila a soutěžící dámy tleskaly spolu s obecenstvem úžasným tančícím ďáblům na parketě, sčítaly se také hlasy diváků, kteří volili svoji Miss sympatie. A vše je sečteno a spočítáno. Nyní už zbývá jen vyhlášení jmen. Miss sympatie 1. kategorie se stala Adéla Ondrašíková, 2. kategorie Hana Faltová a 3. kategorie Alena Kapráliková.
A porota v čele s králem vyřkla takto:
1. kategorie
2. vicemiss Markéta Havlíčková
1. vicemiss Veronika Gottlieberová
Miss Poupě města Rumburku 2005 Veronika Šálková

2. kategorie
2. vicemiss Iva Kosáčková
1. vicemiss Zuzana Radová
Miss Poupě města Rumburku 2005 Hana Mertinová

3. kategorie
2. vicemiss Kristýna Ferencová
1. vicemiss Hana Helikarová
Dívka roku 2005 Alena Kapráliková

Královský ples skončil, soutěžení také. Město Rumburk má své miss pro rok 2005 a my se můžeme těšit na příští ročník. Poděkování za příjemné sobotní odpoledne patří všem odvážným soutěžícím, všem rodičům, kteří ochotně trénovali své ratolesti, DDM Rumburk, který vše perfektně zorganizoval, všem účinkujícím a všem sponzorům. Děkujeme.

miss31

Nejen vítězství, ale i hodnotné dárky udělaly radost malým královničkám Veronice Šálkové (uprostřed), Veronice Gottlieberové a Markétě Havlíčkové. Foto: Dušan Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail