Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zahraniční trhovce zaskočila policejní akce

Doslova šok zažili ve čtvrtek 17. února zahraniční trhovci na tržnici ve Šluknově – Rožanech, když se mezi jejich stánky objevili policisté a pracovníci České obchodní inspekce a ostřížími zraky pátrali po rádoby „značkovém“ zboží a i jiných „specifikách“ stánkového prodeje. Celá akce byla totiž tak nečekaná a rychlá, že prodejci ani nestačili včas reagovat a své stánky opustit, jak je to v jiných případech obvyklé.
„Kontrola, kterou prováděli příslušní-ci RCPP Šluknov, OOP Šluknov, SKPV Rumburk, celní správy a pracovníci ČOI, byla velice důsledně připravená a byla zaměřena na způsob prodeje zboží ve stáncích, kontrolu zboží, kontrolu jeho původu a na kontrolu všech potřebných dokladů nutných k provozování prodeje,“ vysvětlil policejní mluvčí OŘ PČR v Děčíně por. Jiří Rolla. Ten také potvrdil, že při této akci byl u několika prodejců zjištěn prodej textilního zboží, u kterého bylo porušeno právo k ochranné známce, a že policisté zajistili celkem 179 kusů padělaného zboží.
Podle Jiřího Rolly je celkem pět trhovců cizí státní příslušnosti podezřelých ze spáchání trestného činu porušování práv k ochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu, a to proto, že uvedli do prodeje výrobky, které byly neoprávněně označeny ochrannou známkou, k níž přísluší výhradní právo jinému.
„Obdobné kontroly budou v budoucnu pokračovat se stejným cílem – eliminace nelegálního prodeje značkového zboží, kontrola osob a podmínek, za kterých trhovci provozují svou živnost,“ dodává por. Jiří Rolla.
Tisk Tisk | E-mail E-mail