Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Informační středisko v Krásné Lípě se připravuje na novou sezónu

Krásná Lípa, 14. 3. 2005 – Rychle se blíží jaro, ačkoliv tomu počasí ještě moc nenapovídá, a v informačním středisku Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě vrcholí přípravy na nastávající sezónu. V brzké době se informační síť národního parku po zimní sezóně opět rozroste a v souvislosti s tím se budou přijímat noví zaměstnanci do informačních center. Podle slov Barbory Laštůvkové z informačního střediska v Krásné Lípě by měli mít zájemci o práci informační služby dobrou znalost německého jazyka, práce na PC a být komunikativní.
V letošním roce budou mít informační střediska v Krásné Lípě, Jetřichovicích a ve Hřensku otevřeno i přes velikonoční svátky, tedy od 26. do 28. 3. Již od poloviny dubna pak zahájí provoz všechna informační střediska provozovaná obecně prospěšnou společností České Švýcarsko. Turistům bude tedy k dispozici Saula v Dolní Chřibské, středisko v Hřensku, v Krásné Lípě a již zmíněné informační středisko v Jetřichovicích, kde po celou letní sezónu bude možno zhlédnout výstavu velkoformátových fotografií autorů Z. Patzelta a V. Sojky.
S blížící se turistickou sezónou je pro zájemce připravena mimo jiné i aktualizovaná podoba v loňském roce nejprodávanější podrobné mapy Českého Švýcarska a přilehlé části Saského Švýcarska. Mapu vydává obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko ve velmi žádaném měřítku 1:25000, v novém přebalu a hlavně s velkým množstvím zásadních změn. Naleznete zde např. nové ohraničení zón národního parku, jsou zde nově zanesené hipostezky, upravené trasy pro pěší i pro cyklisty dle nejaktuálnějšího stavu, je tu značená návaznost tras i přes hraniční přechody do sousedního Saského Švýcarska a celé jeho území je také nově zmapováno a aktuálně pozměněno. Tento výjimečně zdařilý produkt bude v prodeji od 21. března a seženete jej přímo v informačním středisku v Krásné Lípě.

Barbora Laštůvková 
České Švýcarsko, o.p.s.

Tisk Tisk | E-mail E-mail