Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk vypomohl farní charitě

Nesoulad naplňování výnosů a nákladů na počátku roku dostal Farní charitu v Rumburku do tíživé finanční situace. Charita tak byla nucena požádat o dočasnou půjčku ve výši sto tisíc korun Zastupitelstvo města Rumburku.
„Dotační politika státu je taková, že v prvním čtvrtletí jsou náklady organizace Farní charity Rumburk zcela nepokryty. První splátka MPSV ČR přichází na účet ve II. čtvrtletí 2005, rovněž dotační politika Ústeckého kraje a nadací je taková, že výsledky dotačních řízení a podepisování smluv probíhá až ve II. pololetí příslušného roku,“ píše se ve zprávě Farní charity Rumburk, která byla předložena rumburským zastupitelům. Pokud by město charitu finančně nepodpořilo, hrozilo by ukončení její činnosti.
Přitom na její existenci je závislých nejen osm stálých zaměstnanců, ale především dlouhá řada jejich klientů. Charita zajišťuje poradnu pro ohroženou mládež, občanskou poradnu, pečovatelskou službu pro rodiny s dětmi a mnoho dalších aktivit, například pro seniory a sociálně slabé spoluobčany. Důležitost a význam této organizace si uvědomuje i široká veřejnost a městští zastupitelé žádosti Farní charity Rumburk vyhověli. Částku sto tisíc korun splatí charita městu ve dvou splátkách do konce září 2005.

Tisk Tisk | E-mail E-mail