Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Temné stránky Šluknovska

Na Šluknovsku vzrostl počet brutálních útoků

  • Vzrůstající brutalita a nesmyslnost útoků je někdy doslova šokující. Někdy k tomu, aby byl člověk na ulici za bílého dne surově zmlácen, stačí doslova málo. O tom by mohl vyprávět starší muž z Mikulášovic. Toho 7. března v půl osmé večer oslovil v Mikulášovicích na ulici 22letý mladík z Vilémova a požadoval po něm cigaretu. Byl však odmítnut, a tak muže fyzicky napadl. Svůj útok zakončil úderem pěstí do obličeje poškozeného muže, čímž mu způsobil zlomeninu dolní čelisti. Podle lékařů se bude poškozený z těchto zranění léčit minimálně 6 až 8 týdnů. Útočník již byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví.
  • Trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví se dopustil další, tentokrát 24letý muž z Uherského Hradiště. Ten 8. března v časných ranních hodinách v jedné rumburské herně fyzicky napadl ocelovým profilem dalšího návštěvníka herny a poté odsud utekl. Násilník poškozeného udeřil nejméně devětkrát do hlavy, krku a paží a způsobil mu vážná zranění, ze kterých se bude léčit minimálně tři měsíce. Útočník byl záhy dopaden a policejním vyšetřovatelem obviněn z trestného činu.
  • O den později museli policisté řešit další brutální fyzické napadení. Tentokrát v Krásné Lípě zaútočil 26letý mladík kolem 19. hodiny večerní na svého známého před krásnolipskou restaurací, a to dokonce sekerou. Naštěstí pro poškozeného byl úder tímto vražedným nástrojem veden pouze tupou stranou, takže rána do hlavy nezpůsobila vážnější poranění. Nicméně s krvácející hlavou byl poškozený převezen do nemocnice v Rumburku k ošetření a ponechán zde na pozorování. Policejní vyšetřovatel již obvinil útočníka z trestného činu pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví.

    Ani velké sněhové závěje, dlouhá zima a téměř nesjízdné silnice neodradí zloděje a lupiče od jejich aktivit. A jako obvykle, berou snad vše, co jim přijde pod ruku.

  • Někdy mezi 15. listopadem minulého roku a 11. březnem roku letošního vnikl neznámý pachatel na pozemek zahrádky ve Varnsdorfu. Zde odcizil část pletivového oplocení včetně několika kovových sloupků a branky, dále rozbil skleněné výplně zahradního skleníku a odcizil část kovové konstrukce skleníku. Odcizením a poškozením byla způsobena škoda 55.000,- Kč.
  • V době mezi 1. 11. 2004 až 13. 3. 2005 se neznámý pachatel vloupal do rekreační chaty v Mikulášovicích, odkud si odnesl televizory a mikrovlnnou troubu. Z přístavku u chaty dále odcizil různé nářadí, brusku a křovinořez. Majiteli chatky způsobil škodu za více jak 46 tisíc korun.
  • Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil 23letý muž z Doks, který se v noční době z 12. 2. na 13. 2. 2005 vloupal na parkovišti před restaurací v Rumburku do zaparkovaného nákladního vozidla zn. Avia, ze kterého odcizil 2 ks vrtaček a svářecí agregát. Způsobená škoda se vyšplhala na 37.600,- Kč.
  • Z téhož trestného činu byl nedávno obviněn i 21letý muž z Varnsdorfu, který se v době od 24. 2. do 4. 3. 2005 vloupal ve Varnsdorfu do dvou osobních vozidel s celkovou škodou 12.178,- Kč.
Tisk Tisk | E-mail E-mail