Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den otevřených dveří v arboretu Střední lesnické školy Šluknov

U příležitosti Mezinárodního dne parků pořádá Střední lesnická škola Šluknov „Den otevřených dveří v arboretu“. Arboretum v Kunraticích patří k nejseverněji položeným objektům svého druhu v České republice. Je zapsáno v seznamu světových arboret a botanických zahrad.
Rozloha arboreta je 4,20 ha, leží v nad-mořské výšce 404 – 427 m nad mořem. Současná druhová skladba představuje zhruba 146 jehličnatých a 151 listnatých taxonů. Počet kusů dřevin je cca 2100, neustále se však mění úbytkem a přírůstkem. Nejhojněji jsou zastoupeny rody jedle, borovice, smrku, cypřiše, jalovce, lípy, vrby a topolu. Za nejcennější považujeme sbírku jedlí (např.: Abies homolepis, balsamea, lasiocarpa, holophyla) a borovic (např.: Pinus cembra, contorta, aristata, ponderosa, flexilis, heldreichii). Srdečně vás všechny zveme na „Den otevřených dveří“, který se koná 21. května 2005 v arboretu v Kunraticích. Prohlídky začínají v 10.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
Součástí dne bude i slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, které se účastní žáci základních škol z celého Šluknovského výběžku. Vyhlášení vítězů proběhne ve 14.00 hod. a vítězové obdrží věcné ceny. Všechny práce dětí budete moci zhlédnout v novém altánu. Zejména pro děti a mládež jsou připraveny i celodenní ukázky létání dravců a sov a malé přírodovědné kvízy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail