Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Majáles a maturity, radosti a starosti

majales1 Šluknovské náměstí se v pátek 6. května zaplnilo studenty a studentkami obou šluknovských středních škol, lesnické a odborné školy.
Radost z blížícího se konce studentských let, z nadcházejících maturit, těšení se na prázdniny a na život dospělých a nezávislých lidí bylo znát na každém z nich. Navlečení do různých maškar a všelijak pomalovaní, rozesmátí, výskající a zpívající procházeli studenti městem, až se nakonec usídlili na náměstí. Sami sobě pro radost, ale i pro radost několika desítek přihlížejících připravili zábavný program plný hudby, tance, břišních tanečnic, rytířských soubojů, polykačů ohně a také cvičených psů, kteří předvedli nejen, jak lze tančit při hudbě, ale i jak vyslídit a dopadnout pachatele, jak přeskočit překážku, prolézt tunelem a jiné další roztodivnosti. Radost měli všichni, studenti, jejich učitelé, psi i jejich cvičitelé. Veselí bylo zakončeno vztyčením májky uprostřed náměstí.
A zatímco ve Šluknově Majáles pomalu končil, v Rumburku pomalu začínal. Již od ranních hodin bylo v rumburských ulicích možno vidět hloučky maskovaných studentů a slyšet jejich vyzvánění, troubení a pískání, čímž dávala mládež jasně najevo, že se blíží maturitní večírek a že přivítá od laskavých dárců jakýkoli drobný peníz, který ji pomůže tuto kratochvíli ještě více zdokonalit. Navečer se majálesoví studenti rumburského gymnázia usídlili v restauraci na koupališti, kde jim vyhrávaly kapely a hudba až do ranních hodin a kde tancem a zpěvem zaplašili starosti z maturit a z dospělosti.
S Majálesem končí i studentský život, život rozpustilý a bezstarostný. A ten opravdový právě teď začíná.

Tisk Tisk | E-mail E-mail