Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policisté zachránili vzácné sochy

Běžná policejní kontrola posádky osobního vozidla přinesla policistům nemalé překvapení. V automobilu nalezli čerstvý lup a zároveň i oba překvapené lupiče.
„V pátek 6. května kolem 02.50 hod. kontrolovala policejní hlídka OOP Krásná Lípa v rámci hlídkové činnosti projíždějící osobní vozidlo zn. Peugeot 405. Při kontrole dvoučlenné osádky si hlídka policie všimla dvou soch s náboženskými motivy na zadním sedadle vozidla. Kromě toho ve vozidle policisté dále nalezli nářadí používané při vloupání do objektů,“ uvedl tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Děčíně por. Rolla. Policisté okamžitě začali pátrat po původu soch a zanedlouho zjistili, že sochy pocházejí z barokního kostela Panny Marie v Doubici a že k vloupání došlo ještě té noci, kdy byli oba lupiči i s částí lupu zadrženi.
Zloději však z kostela odnesli celkem pět kusů barokních soch, a to sochu svatého Biskupa, svaté Anežky, svatého Prokopa, svaté Barbory a archanděla Michaela, v předběžně stanovené hodnotě 1.200.000,- Kč. Po vloupání obvinění naložili tři sochy do vozidla a odvezli je do garáže v Krásné Lípě, pak se vrátili do kostela pro další dvě sochy. Při jejich přepravě však byli zadrženi policejní hlídkou, a tak všichni čtyři, oba zloději i oba svatí, putovali na policejní služebnu. Tři zbývající sochy ukryté v garáži zloději bez problémů vydali mužům zákona do rukou.
Policejní vyšetřovatel vzápětí obvinil 29letého muže z Rumburku a 18letého muže z Krásné Lípy z trestného činu krádeže vloupáním a krádeže formou spolupachatelství, za což jim hrozí až osmileté vězení.

Tisk Tisk | E-mail E-mail