Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Svatojánské slavnosti, svátek bylin, přátel…

Občanské sdružení Nobilis Tilia pořádá ve dnech 25. – 26. června 2005 na Vlčí Hoře u Krásné Lípy 1. ročník Svatojánských slavností, svátku bylin, přátel a dobrých sousedských vztahů. Slavnosti se uskuteční za podpory města Krásná Lípa, komise pro rozvoj cestovního ruchu v Krásné Lípě, občanského sdružení Klub českých turistů v Krásné Lípě, o.p.s. České Švýcarsko a firem Nobilis Tilia s.r.o., Ventos s.r.o., Demos s.r.o., M-Studio a Tiskárna Aleš Gall.

Ve starých knihách se uvádí, že na Svatého Jana vystupuje proud energie z nitra Země a léčivé byliny v té době sebrané mají zvlášť silný účinek. Všem známá sluneční bylina třezalka tečkovaná je označována jako „krev svatého Jana“, a také na jeho svátek se má sbírat.
Nejen tato skutečnost byla inspirací pro občanské sdružení Nobilis Tilia z Vlčí Hory pro pravidelné pořádání slavností svatého Jana – Svatojánských slavností.
Během dvou dnů (25. a 26. června) návštěvníci poznají staročeská řemesla, jako kovářství, sklářství, dřevovýrobu, bylinkářství, včelařství a další. Ve stáncích, které jsou součástí slavností, budou také nabízeny produkty chráněných dílen. Hlavním programem jsou přednášky pro laiky i odborníky, ve kterých jsou zahrnuty aromaterapie, fytoterapie, Pí technologie, různé typy masáží, móda a kosmeti-ka, pěstování léčivých rostlin, delfíní esence, břišní tance a poznávací přednášky o Národním parku České Švýcarsko – klenotu přírody. Bohatý venkovní program pro dospělé i děti zahrnuje divadelní představení, hudební a folklorní vystoupení, módní přehlídku s programem Květy Fialové i vystoupení šermířů. Pro děti jsou připraveny soutěže a hry, jakož i soutěže pro zdravotně postižené. Zajištěn je i večerní program s posezením u ohně, country kapelou a tancem.
Přáním občanského sdružení Nobilis Tilia je, aby se slavnosti staly tradiční společenskou událostí nejen Vlčí Hory, ale celého Šluknovského výběžku, Tolštejnského panství a areálu Národního parku České Švýcarsko. Aby podpořily rozvoj turistiky a přispěly k dobrým sousedským vztahům s obyvateli přilehlého německého pohraničí.
Jsme potěšeni, že slavnosti byly příznivě přijaty podnikateli na krásnolipsku, městem Krásná Lípa a dalšími společnostmi uvedenými v záhlaví.

Tisk Tisk | E-mail E-mail